В Іспанії виявили стародавню табличку ювеліра

В Іспанії виявили стародавню табличку ювеліра


Досліджуючи Касас-дель-Турунуело, археологи знайшли незвичайний артефакт Тартессоса, стародавньої цивілізації Піренейського півострова, пише Успіх in UA.

Дослідники виявили табличку ювеліра, яка містить важливі зображення тієї епохи.

Іспанські археологи виявили 20-сантиметрову шиферну табличку на місці розкопок Касас-дель-Турунуело в Іспанії. Артефакт, знайдений в Гуареньї (Бадахос, Іспанія), містить зображення вправ із малювання, сцену битви за участю трьох фігур, а також повторювані зображення облич або геометричних фігур.

Дослідники під керівництвом Естер Родрігес Гонсалес і Себастьяна Селестіно Переса з Інституту археології Мериди також знайшли східні двері до Східчастої кімнати.

Ця кімната, відома завдяки фігурним рельєфам Тартессоса, виявленим у 2023 році, дає уявлення про ранню цивілізацію тартессів, які жили на півдні Іберії, на території сучасної Андалусії та Естремадури, повідомляє focus.ua.

Тартесси, що жили в пізньому бронзовому віці, відомі своїми навичками металообробки та використанням мови, яка поєднувала місцеві фінікійські та палеоіспанські елементи.

На нещодавній пресконференції експерти CSIC (Національної дослідницької ради Іспанії) наголосили на важливості таблички, на якій зображено чотирьох воїнів, ідентифікованих за їхнім детальним одягом та зброєю. Вважається, що артефакт належав ювеліру, на якому він тренувався перед нанесенням гравірувань на вироби.

Естер Родрігес зазначила: “Ця знахідка є унікальним прикладом в археології півострова, пропонуючи розуміння ремісничих процесів Тартессоса і поглиблюючи наші знання про їхнє вбрання та зброю”.

У сусідніх зі Східчастою кімнатою приміщеннях, які, як вважають, були ремісничою частиною будівлі, виявили матеріали, що вказують на різні види виробничої діяльності.

Читайте також: Археологи знайшли скриню з пістолетами на затонулому кораблі експедиції, яку очолив Джон Франклін

Себастьян Селестіно зазначив, що майбутні зусилля будуть зосереджені на вивченні віднайдених артефактів, включаючи рельєфи облич і слонової кістки, а також на окресленні виробничих зон уздовж східної сторони об’єкта.

Він наголосив на відмінній збереженості фланкуючих приміщень, які можуть дати подальше уявлення про функціональність будівлі.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *