Археологи знайшли скриню з пістолетами на затонулому кораблі експедиції, яку очолив Джон Франклін

Археологи знайшли скриню з пістолетами на затонулому кораблі експедиції, яку очолив Джон Франклін


Канадські підводні археологи досягли значного прогресу в дослідженні затонулих кораблів британської полярної експедиції на чолі з Джоном Франкліном, пише Успіх in UA.

Ця експедиція, яка вирушила у 1845 році, щоб прокласти Північно-Західний прохід через Північний Льодовитий океан, трагічно закінчилася загибеллю всіх 129 членів екіпажу. Уламки кораблів експедиції, “Еребус” і “Терор”, стали об’єктами інтенсивного вивчення з моменту їхнього виявлення у 2014 і 2016 роках, повідомляє cikavosti.com.

На “Еребусі” протягом 12 днів і 68 занурень археологи зосередилися на тому, що вважається каютою другого лейтенанта Генрі Дандаса. У цій каюті вони виявили різні предмети, зокрема, креслярську лінійку для проведення паралельних ліній, термометр, книгу в шкіряній обкладинці та рибальську вудку з латунною котушкою. Ці знахідки дають уявлення про життя і діяльність членів екіпажу під час експедиції.

Крім того, команда почала обережний процес демонтажу моряцької скрині, яка містила безліч артефактів. Як повідомляє “Parks Canada”, ця скриня містила пістолети, військові предмети, взуття, монети та аптекарські пляшечки, кожен з яких надає цінний контекст повсякденного життя та умов на кораблі.

Читайте також: У Хорватії знайшли найстаріший човен ручної роботи

Під час досліджень “Еребуса” раніше були знайдені й інші особисті речі, такі як набір креслярських інструментів та гребінець для волосся. Ці знахідки є частиною постійних зусиль, спрямованих на те, щоб зібрати воєдино розповідь про нещасливу експедицію Франкліна, яка захоплює істориків та археологів вже понад півтора століття.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *