В Іраку знайшли великий кам’яний пам’ятник із зображенням богині кохання та війни

В Іраку знайшли великий кам'яний пам'ятник із зображенням богині кохання та війни


Фахівці з Музею археології та антропології Пенсільванського університету, працюючи з іракською командою, виявили великий кам’яний пам’ятник із зображенням богині Іштар у стародавньому ассирійському місті Німруд, пише Успіх in UA.

Археологи в цілому знайшли велику кількість монументальних знахідок у Німруді, одному з об’єктів культурної спадщини, які серйозно постраждали від так званої Ісламської держави (ІДІЛ) на півночі Іраку.

Серед нових артефактів, виявлених на цьому місці, є реліквії з 3000-річного храму, присвяченого Іштар, месопотамській богині кохання та війни та богині, про яку є найдавніші письмові свідчення, повідомляє arkeonews.net.

Під час попередніх розкопок у Німруді та ж команда виявила 2800-річний палац, що належав ассирійському царю Ададу-Нірарі III, який правив у 810–783 роках до нашої ери.

Цього сезону команда продовжила роботу всередині палацу та розширила свої зусилля, щоб включити храм Іштар, який згорів, коли Німруд був звільнений армією загарбників у 612 році до н.е.

В Іраку знайшли великий кам'яний пам'ятник із зображенням богині кохання та війни

Головною серед їхніх знахідок були фрагменти великого кам’яного пам’ятника, на якому зображена богиня Іштар у вигляді зірки.

«Нашою найбільшою знахідкою цього сезону став вражаючий фрагмент кам’яної стели, на якій зображена богиня Іштар у формі зірки. Це перше зображення богині як Іштар Шаррат-ніфі, божественного аспекту богині, пов’язаного зі сходом планети Венери, «ранкової зірки», яке можна знайти в цьому храмі, присвяченому їй», – говорить доктор Майкл Данті, програмний директор Програми стабілізації спадщини Іраку та археологи з Університету Пенсільванії.

Нові відкриття цього сезону здебільшого зосереджені на пишноті правління Адада-Нірарі III і багатстві стародавнього Німруда. Дві величезні кам’яні основи колон, які виявили археологи, свідчать про те, що палац був велично прикрашений вишукано різьбленими колонами. Докази наявності значного кам’яного басейну, який, на думку дослідників, міг служити системою центрального опалення, були знайдені всередині тронного залу.

Читайте також: У Туреччині знайшли 5000-річну статуетку богині-матері

Крім того, вони виявили розкидані шматки шкаралупи страусиного яйця та слонової кістки, обидва з яких були рідкісними і були б надзвичайно цінними в ранньому бронзовому віці.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *