У Туреччині знайшли 5000-річну статуетку богині-матері

У Туреччині знайшли 5000-річну статуетку богині-матері


Під час розкопок, проведених у кургані Єшилова (Yeşilova Höyük) у районі Борнова, де знаходяться руїни найдавнішого поселення в Ізмірі, була знайдена статуетка богині-матері віком 5 тисяч років, пише Успіх in UA.

Курган , який розкопують, уже продемонстрував деякі важливі сліди епохи неоліту та багато розповів про ранніх поселенців у районі Ізміра біля узбережжя Егейського моря, їхнє оточення та їх культуру.

Розкопки кургану Єсилова тривають з 2005 року. Відкриття було зроблено під час розкопок під керівництвом доцента доктора Зафера Деріна з кафедри археології Університету Еге, повідомляє arkeonews.net.

Було зазначено, що висота 5000-літньої фігурки богині з теракотового матеріалу становила 10 сантиметрів.

Фахівці вказали, що подібна статуетка оголеної жінки з зачесаним назад волоссям була знайдена в районі Термі на Лесбосі.

«Подібні предмети можна знайти в регіоні Термі на Лесбосі на островах Егейського моря. Проте знахідка, яку ми знайшли, датується на 500 років раніше, ніж на Лесбосі. Це відкриття свідчить про культурний обмін, який поширювався на острови Північного Егейського моря і навіть на Балкани», – пояснив доцент д-р Зафер Дерін.

Велика богиня-мати представляла аспект виховання божественної жіночості, який був пов’язаний з ідеями творення та родючості в багатьох стародавніх суспільствах. Задовго до того, як патріархальні релігії завоювали панування, релігія Богині практикувалася в багатьох частинах стародавнього світу.

Читайте також: Українські науковці показали 3D модель трипільської статуетки жінки IV тисячоліття до нашої ери

Богиня-Мати, часто відома як Мати-Земля, є матріархальним архетипом, часто представленим у стародавньому мистецтві та знайденим у різних міфологіях по всьому світу.

Одне з найдавніших зображень жіночих форм було виявлено в селі Віллендорф в Австрії. Вона відома як Венера Віллендорфська, і, за оцінками, була виготовлена ​​в епоху палеоліту, між 25 000-20 000 роками до нашої ери.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *