Українські науковці показали 3D модель трипільської статуетки жінки IV тисячоліття до нашої ери

Українські науковці показали 3D модель трипільської статуетки жінки IV тисячоліття до нашої ери


Представники Національного музею історії України показали, як виглядає статуетка у формі жінки, яка належить до культури Кукутень-Трипілля, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

Ця статуетка з реалістичними рисами походить із розвідок Тамари Мовші на поселенні Сушківка та датується серединою – другою половиною IV тисячоліття до нашої ери. У фігурці відтворено жіночий образ у сидячій позі. Вона має доволі масивні як загальні пропорції, так і окремі риси: велику круглу голову, довгий ніс, широкі вуха, округлий живіт.

Безсумнівно, одним із найбільш атрактивних елементів є розділена проділом рельєфна зачіска, що спадає широкою хвилею на плечі та спину й закінчується вузлом у формі сплощеного кола (місячного символа). На жаль, втрачені руки та ноги не дають змоги цілком реконструювати контури фігурки.

Сушківка належить до томашівської групи, з якої походить значна частина реалістичних фігурок культури Кукутень-Трипілля. Проте не всі вони збереглися так добре, як представлений до вашої уваги екземпляр.

Читайте також: Українські науковці показали трипільський розписний “бінокль”

Співробітники музею Олександр Науменко та Юрій Діканчієв створили 3D модель предмета в межах проєкту «Preserving Ukrainian Legacy: Enhancing Cultural Heritage Protection through 3D Digitization Training and Collaboration», підготовленого громадською організацією «Науково-дослідна лабораторія “Архаїка”» (Archaic) й неурядовою організацією CyArk.

Обладнання для створення 3D моделі було надано U.S. Embassy Kyiv Ukraine та Фондом Посольства Сполучених Штатів Америки зі збереження культурної спадщини.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *