Українські науковці показали трипільський розписний “бінокль”

Українські науковці показали трипільський розписний "бінокль"


Представники Національного музею історії України показали, як виглядають біноклеподібні посудини культури Кукутень-Трипілля, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

Так, моно- та біноклеподібні посудини є одним із маркерів культури Кукутень-Трипілля. Є низка припущень щодо їхнього призначення. Одним із найпоширеніших є визначення біноклеподібних посудин як культових предметів, які були складниками певних ритуальних дійств.

До повномасштабної війни в експозиціях і на виставках Національного музею історії України можна було бачити переважно орнаментовані біноклеподібні посудини, які походять із розкопок Вікентія Хвойки на території теперішньої Київської області. Однак у музеї також зберігається не менш цікава колекція розписних «біноклів» із поселення Володимирівка (сучасна Кіровоградська область).

Читайте також: У Києві археологи знайшли неординарну керамічну посудину

Саме звідти походить і цей екземпляр, який вирізняється браком наскрізних отворів у розтрубах. Із кінця 1920-х років, коли розвал біноклеподібної посудини зафіксував Борис Безвенглінський, артефакт був представлений фрагментарно. Лише 2004 року команда на чолі з Ганною Шияновою відреставрувала музейний предмет і доповнила його до цілої форми тонованим гіпсом відповідно до аналогів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *