В Індії знайшли унікальних 400-річних бронзових ідолів

В Індії знайшли унікальних 400-річних бронзових ідолів


Три бронзові ідоли, вік яких оцінюється приблизно в 400 років, були знайдені під час розкопок в межах проекту зі зведення будинку в селі Мохаммадпур Баганкі Манесар в північному індійському штаті Хар’яна, пише Успіх in UA.

Як повідомили у відділі поліції, ідолів взяли під охорону, а будівельні роботи наказали припинити. Відділ археології розпочне розкопки, щоб перевірити, чи є в регіоні інші артефакти.

Ідоли є індуїстськими божествами – Вішну та Матою Лакшмі. Розмір стоячого ідола Вішну становить близько 1,5 футів. Ідол Лакшмі представлений у сидячій позі і дещо менший. Обидва ідоли мають складне різьблення та малюнки. Третій ідол зображує Вішну і Лакшмі, що сидять разом, повідомляє arkeonews.net.

У поліції заявили, що ідолів знайшли під час земляних робіт під фундамент нового будинку, а будівельні роботи велися за допомогою техніки JCB. Власник ділянки спочатку намагався приховати знахідку і навіть запропонував гроші водієві JCB в обмін на збереження таємниці. Але через два дні водій повідомив поліцію Біласпура, і вони, за їх словами, направилися на місце події.

Селяни вважають знахідку знаком Божого благословення. За словами поліції, селяни хотіли, щоб ідоли були передані панчаяту, оскільки вони хотіли побудувати храм на цій ділянці. Проте працівники Департаменту археології їхню вимогу відхилили.

«Ці ідоли є власністю уряду, і ніхто не може мати особистих прав на них. Після вивчення в нашій лабораторії вони зберігатимуться в музеї кафедри археології», – сказав заступник директора Департаменту археології Банані Бхаттачарія.

Він додав, що ідоли були знайдені на глибині близько 15 футів і були зроблені з бронзи.

«Ідоли були перевезені в нашу лабораторію для подальшого вивчення. Відділ археології планує науковими методами встановити точний вік статуй. За попередніми даними, їм приблизно 400 років. Здається, їх давно хтось поховав. У районі Манесара немає попередніх знахідок, але ми розглянемо це питання», – говорить фахівець.

Чиновники заявили, що шукатимуть написи чи позначки, які могли б дати підказки про походження статуй. Вони також опублікували звернення до громадськості з проханням співпрацювати.

Читайте також: У Греції знайшли точне місце поховання Платона

Варто зазначити, що Хар’яна, держава з багатою культурною та історичною спадщиною, є звичайним місцем для пошуку стародавніх ідолів. Це місце розташування кількох значних археологічних пам’яток, таких як різьблення на камені в Аравалісі, Фарідабад, і залишки цивілізації долини Інду в Рахігархі.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *