В Єгипті знайшли гробницю царя Абідоської династії, ім’я якого досі невідоме

В Єгипті знайшли гробницю царя Абідоської династії, ім'я якого досі невідоме


Археологи відкрили царську гробницю Абідоської династії, яка налічує близько 3700 років. Це відкриття дає нові підтвердження існування однієї з найбільш загадкових династій Стародавнього Єгипту, пише Успіх in UA.

Абідоська династія, що правила частинами Верхнього Єгипту між 1700 і 1600 роками до нашої ери, залишається однією з найменш досліджених правлячих фракцій. Центром її влади було місто Абідос, яке вважається одним із найдавніших поселень Стародавнього Єгипту. Ця династія функціонувала під час Другого проміжного періоду. Дотепер про неї було відомо так мало, що деякі єгиптологи навіть заперечували її існування.

Гробницю виявила єгипетсько-американська археологічна експедиція з Пенсильванського університету. Вона розташована біля підніжжя священного пагорба в пустелі Абідена. Стародавні єгиптяни називали цю місцевість “Горою Анубіса” – на честь бога-покровителя мертвих. Конструкція знаходиться на глибині 7 метрів під рівнем землі, повідомляє cikavosti.

“Царська гробниця в Абідосі надає нові наукові докази розвитку царських гробниць у некрополі гори Анубіса”. Він також додає: “Це відкриття додає нову інформацію про царів цієї династії та глибше розуміння складної політичної історії Другого проміжного періоду в Єгипті”, – зазначає доктор Мохамед Ісмаїл Халед, генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єгипту.

Архітектурно гробниця складається з вапнякової похоронної камери. Її перекривають самонесучі склепіння висотою близько 5 метрів. Ці склепіння були збудовані з “сирцевої цегли” – висушених на сонці блоків з багатого на глину ґрунту. Біля входу знайдено написи, що згадують єгипетських богинь Ісіду та Нефтиду.

Присутність імен богинь Ісіди та Нефтиди має важливе релігійне значення. Нефтида зазвичай згадувалась у парі зі своєю сестрою Ісідою в поховальних обрядах. Вони виконували роль захисниць мумії. Нефтида символізувала досвід смерті, тоді як Ісіда уособлювала досвід народження.

Овальні знаки, відомі як “картуші”, ймовірно, містили ім’я похованого царя. На жаль, ці написи не збереглися до нашого часу. Дослідники припускають, що гробниця належала правителю, який керував невдовзі до царя Сенебкая. Гробницю останнього було знайдено у 2014 році.

Священне місто Абідос розташовувалося на захід від Нілу. Воно служило кладовищем для єгипетських королівських осіб. Крім того, Абідос був популярним місцем паломництва, куди люди приїжджали поклонитися богу Осірісу.

Паралельно з царською гробницею дослідники виявили повноцінну гончарну майстерню римської епохи. Вона знаходиться в селі Банавіт, розташованому північніше. Ця майстерня була одним з найбільших виробничих центрів, що постачали кераміку та скло для регіону.

В Єгипті знайшли гробницю царя Абідоської династії, ім'я якого досі невідоме

В майстерні знайдено численні печі, приміщення для зберігання посуду та колекцію з 32 остраків. “Остраки” – це фрагменти кераміки з написами. Написи виконані демотичним та грецьким письмом і містять інформацію про комерційні операції та спосіб сплати податків тогочасного суспільства.

“Гончарна майстерня підкреслює процвітання єгипетської промисловості в римський період”. Разом ці дві знахідки демонструють “неймовірне розмаїття єгипетського туризму і стародавньої цивілізації”, – відзначає міністерство туризму і старожитностей Єгипту.

Читайте також: В Україні знайшли 2500-річний некрополь із ритуальним посудом

Нова царська гробниця значно більша за інші раніше відомі поховання, які приписують Абідоській династії. Проте ім’я власника гробниці залишається невідомим. Важливо відзначити, що у гробниці не знайдено муміфікованого тіла.

Сучасні археологи продовжують розкопки в цьому регіоні. Вони сподіваються знайти додаткові докази існування та розвитку Абідоської династії. Кожне нове відкриття наближає нас до розуміння цього загадкового періоду єгипетської історії.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *