В Єгипті знайшли 3000-річну гробницю із заклинаннями від укусів змій

В Єгипті знайшли 3000-річну гробницю із заклинаннями від укусів змій


Під час розкопок в Абусірі, між Гізою і Саккарою, археологи з Чеського інституту єгиптології (CIE) знайшли стародавню гробницю з магічними заклинаннями, які захищають від укусів змій, пише Успіх in UA.

Гробниця датована І тис. до н.е.

Археологічна ділянка Абусір відома своїми великими комплексами некрополів і пірамід, які датуються періодом Стародавнього царства (2686-2181 рр. до н. е.), повідомляє arkeonews.net.

Нещодавно виявлена ​​гробниця розташована в західній частині Абусіра, яка служила кладовищем для високопоставлених чиновників і воєначальників 26-ї та 27-ї династій Стародавнього Єгипту.

«Це багато прикрашена гробниця середнього розміру, власник якої, якийсь Джегутіємхат, обіймав посаду королівського писаря», — пояснює Ладіслав Бареш, який тривалий час координував дослідження гробниць Абусір.

Аналіз кісток, знайдених у могилі, встановив, що Джегутьемхат помер у відносно ранньому віці, приблизно у 25 років, із ознаками якогось «професійного захворювання» (зношення хребта), можливо, через сидячу роботу. Він хворів на гострий остеопороз.

Гробниця являє собою шахтну гробницю середнього розміру, прикрашену безліччю написів, творів мистецтва та текстів. Примітно, що на її північній стіні є ряд заклинань, призначених для захисту від укусів змій. У цю епоху отруйні змії були постійною загрозою, і ці закляття були вирішальними для захисту. Цікаво, що заклинання також зображують змій як могутніх охоронців померлого та його мумії.

«Змії, згадані в цих магічних текстах, становили потенційну небезпеку і могли служити могутніми захисниками померлого і його мумії», — зазначили вчені.

Рената Ландграфова, директор Чеського інституту єгиптології та експерт з давньоєгипетської мови та текстів, зазначила, що південна та західна стіни гробниці були розписані малюнками жертвоприношень та довгим списком жертв.

Південна та західна стіни похоронної камери, прихованої майже на 50 метрів нижче рівня землі, прикрашені ритуальними підношеннями, а на стелі представлені складні зображення подорожі сонця по небу, що супроводжується гімнами небесному світилу.

У центрі похоронної камери розташований великий кам’яний саркофаг, прикрашений ієрогліфічними написами та зображеннями богів. Деякі з цих написів є уривками з Книги мертвих, збірки давньоєгипетських похоронних текстів, відомих своїми заклинаннями та магічними формулами.

Верхня сторона кришки саркофага прикрашена трьома колонками ієрогліфічного тексту з літургією 178-ї глави Книги мертвих, яка складається з уривків з набагато давніших текстів пірамід. Вважалося, що ці тексти направляють і захищають померлого в загробному житті.

Читайте також: У Франції знайшли гробницю кам’яного віку, в якій живцем ховали жінок під час проведення ритуалів

На саркофазі також є зображення богинь Ісіди та Нефтіди разом із супровідними текстами, які захищають померлого. Присутність Іментет, богині Заходу, додає гробниці символічного значення.

Магічні тексти та написи на гробниці служили великій меті. Вони мали забезпечити плавну та безпечну подорож у потойбічний світ для сановника Джегутьємхата. Це відкриття не тільки проливає світло на людину та її роль у цей неспокійний період, але й на захоплюючі вірування та ритуали стародавніх єгиптян VI-V століть до нашої ери.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *