У Франції знайшли гробницю кам’яного віку, в якій живцем ховали жінок під час проведення ритуалів

У Франції знайшли гробницю кам’яного віку, в якій живцем ховали жінок під час проведення ритуалів


У ході нового дослідження фахівці виявили понад дюжину останків жінок, яких в неолітичній Європі традиційно приносили в жертву протягом 2000 років, пише Успіх in UA.

Вбивство жертв шляхом «incaprettamento» — прив’язування їх шиї до зігнутих за спиною ніг, щоб вони фактично задушили себе — здається, було традицією на більшій частині вищевказаної території.

Дослідження є результатом оцінки старої гробниці, знайденої в Сен-Поль-Труа-Шато на півдні Франції, неподалік від Авіньйона, яку знайшли понад 20 років тому. Жінки, які були поховані там приблизно 5500 років тому, поховані в гробниці, яка нагадує яму для зберігання зерна, повідомляє arkeonews.net.

Дослідники почали з вивчення скелетів, розкопаних у неолітичній гробниці Сен-Поль-Труа-Шато Досліджуючи частину останків, команда встановила, що жінок примусили зайняти положення, що спричинило їх асфіксію; принаймні одна з жінок могла бути похована заживо

Потім команда проаналізувала існуючі дослідження, щоб знайти подібні випадки незвичайної практики поховання в Європі кам’яного віку з ненормально розташованими тілами.

У Франції знайшли гробницю кам’яного віку, в якій живцем ховали жінок під час проведення ритуалів

Археологи шукали більше доказів, щоб з’ясувати, чи смерть жінок, хоч і явно насильницька, була частиною більшої неолітичної традиції, яка, ймовірно, була пов’язана з сільським господарством.

Потім вони оцінили існуючу антропологічну та археологічну літературу та знайшли повідомлення про подібні поховання з 14 місць у Східній Європі та Каталонії. Крім того, наскельний малюнок із Сицилії, що датується ще більш раннім періодом мезоліту (середній кам’яний вік), здається, зображує фігури, зв’язані подібним чином.

Подальше дослідження виявило, що витискання дихання з людей уже було ритуальною формою вбивства протягом 2000 років, коли жертви долини Рони померли (6000-5500 років тому).

Читайте також: У Польщі виявили поховання готів із 2000-річними скарбами

Дослідження підкреслює наявність сільськогосподарської символіки навколо могили. Це свідчить про те, що жертвоприношення могло бути пов’язане з сільськогосподарською практикою в період неоліту (новий кам’яний вік).

«Головна проблема в археології, особливо в доісторії, де письмові записи відсутні, полягає в тому, щоб відрізнити ритуальне жертвопринесення від інших форм ритуального насильства», — пишуть автори дослідження.

Це відкриття дає змогу зазирнути в темний аспект неолітичних європейських суспільств та їхні ритуальні практики. Висновки дослідження викликають нові питання про мотивацію цих жертв та їх зв’язок із розвитком сільського господарства.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *