В Ефіопії знайшли докази виживання людей після виверження супервулкану 74 000 років тому

В Ефіопії знайшли докази виживання людей після виверження супервулкану 74 000 років тому


Дослідники, які працюють на Африканському Розі, також відомому як півострів Сомалі, знайшли докази того, як люди середнього кам’яного віку вижили після виверження Тоба, одного з найбільших супервулканів в історії, приблизно 74 000 років тому, пише Успіх in UA.

Сучасні люди розселялися з Африки кілька разів, але подія, яка призвела до глобальної експансії, сталася менше 100 000 років тому. Деякі дослідники припускають, що розповсюдження обмежувалося «зеленими коридорами», які утворювалися під час вологих інтервалів, коли їжі було багато.

Але нове дослідження під керівництвом вчених Техаського університету в Остіні показує, що люди також могли розселятися в посушливі періоди вздовж «блакитних магістралей», створених сезонними річками. Дослідники також знайшли кам’яні знаряддя, які є найдавнішими доказами стрільби з лука, повідомляє arkeonews.net.

Дослідницька група вивчила місце під назвою Шінфа-Метема 1, розташоване в низовині північно-західної Ефіопії поблизу річки Шінфа, притоки Блакитного Нілу. Вони знайшли докази того, що це місце було зайнято в період, коли руйнівний супервулкан Тоба вивергався на Суматрі 74 000 років тому. Крихітні фрагменти вулканічного скла, або криптотефри, витягнуті з археологічних відкладень, збігалися з хімічними ознаками виверження вулкана Тоба.

За словами фахівців, люди заселяли це місце до і після виверження вулкана на відстані понад 4000 миль.

«Ці фрагменти менше діаметра людської волосини. Навіть такими крихітними, як (це), вони все ще достатньо великі, щоб аналізувати хімію та мікроелементи», – сказав Джон Каппельман, професор антропології та геології Техаського університету в Остіні та провідний автор дослідження.

Ці мікроскопічні осколки вулканічного скла, часто менші за ширину людської волосини, можна використовувати для точного визначення дати та співвіднесення археологічних пам’яток, розділених тисячами миль.

“Одним із революційних наслідків цього дослідження є те, що за допомогою нових методів криптотефри, розроблених для нашої попередньої роботи в Південній Африці, а тепер застосованих тут, в Ефіопії, ми можемо співвіднести місця по всій Африці та, можливо, у всьому світі з часовою роздільністю в тижні”, – сказав дослідник Крістофер Кампізано.

Супервиверження відбулося в середині того часу, коли це місце було зайняте, і підтверджено крихітними осколками скла, хімічний склад яких збігається з Тоба. Його кліматичні наслідки, схоже, призвели до більш тривалого сухого сезону, що змусило людей у ​​цьому районі ще більше покладатися на рибу. Зменшення водойм також могло підштовхнути людей до міграції в пошуках додаткової їжі.

Деякі вчені підозрювали, що вулканічна зима в результаті виверження була досить великою зміною, щоб знищити більшість ранніх людей через генетичні дані, які свідчать про різке падіння людської популяції.

Читайте також: Науковці знайшли сліди наркотиків та тютюну у 3000-річних єгипетських муміях

Але тепер це передове дослідження археологічних розкопок на північному заході Ефіопії, колись населених ранніми сучасними людьми, додало все більше доказів того, що подія могла бути не настільки апокаліптичною.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *