Науковці знайшли сліди наркотиків та тютюну у 3000-річних єгипетських муміях

Науковці знайшли сліди наркотиків та тютюну у 3000-річних єгипетських муміях


Дослідження єгипетських мумій викликали сенсацію серед наукового світу, пише Успіх in UA.

Німецька токсиколог Світлана Балабанова, проводячи аналізи, виявила сліди кокаїну та тютюну у рештках давніх єгипетських жриць і фараонів. Це викликало питання – як отруйні речовини, що зазвичай пов’язані з Південною Америкою, потрапили до давнього Єгипту, повідомляє 2plus2.ua.

Світлана Балабанова, разом зі своїми колегами, досліджувала мумії, беручи зразки волосся, тканин та кісток. Під час біохімічного аналізу вони виявили наявність кокаїну та тютюну у відповідних зразках.

«Я була просто приголомшена, адже зовсім не сподівалася знайти там кокаїн. Я була абсолютно впевнена, що сталася якась помилка», – зізналась токсикологиня Світлана Балабанова.

Вчена перевірила свої дослідження кілька разів, але кожен раз отримувала однаковий результат. Для підтвердження виявлених речовин вона використовувала тест, який застосовується поліцією у справах, пов’язаних із наркотиками. Такий аналіз вважається достатньо надійним для суду, оскільки речовини залишаються у волоссі місяцями, а після смерті – назавжди.

«Цей метод відправив до в’язниці багатьох злочинців. Тому, якщо у чиємусь волоссі виявили наркотики, вживання ним заборонених препаратів вважається доведеним для закону», – розповів токсиколог Джон Генрі

Шокуюче виявлення наркотиків і тютюну у давніх муміях викликало питання про те, як ці речовини потрапили до Єгипту тисячі років тому, коли міжконтинентальних зав’язків не існувало. Тому, отримані зразки Світлана Балабанова відправила у три різні лабораторії на повторний аналіз, але усі три дали однаковий результат.

Світлану Балабанову звинувачували у фальсифікації досліджень.

“Я отримала купу листів із образами та погрозами. У листах говорилося, щоя все нафантазувала, що до Колумба цих рослин не могло бути за межами Америки”, – говорить токсологиня.

Однак через кілька років у Нубійській пустелі та Єгипті знайшли муміфіковані тіла людей, що жили від 1000 до 3000 років тому. У тканинах 71 небіжчика вияивли сліди нікотину, а 50 із них за життя вживали кокаїн.

Потім вчені дослідили мумію, що зберігалася в одному із музеїв Мюнхена. У її рештках був той самий “набір”.

Та поки одні вчені дивувалися результатам досліджень, інші намагалися знайти зручне виправдання сенсаційним результатам досліджень. Вони говорили, що в Африці зустрчається велика кількість рослин, ще повністю не вивчених. В деяких із них і справді є невелика кількість нікотину.

Вечні також припускали, що всі знайдені мумії фальшиві, не єгипетські. Адже у ХІХ столітті був створений навіть спеціальний бізнес – фальсифікація мумій. Він виник через те, що люди прагли лікуватися муміями, тож масово їх скупляли. Однак згодом довели, що ця методика не ефективна.

Читайте також: В Австрії генетики знайшли предків “крижаної людини”

Довгий час вчені вважали, що муміфікація – розробка єгиптян. Та згодом вони встановили, що першими у цій справі все ж були корінні жителі Америки, Тут цей обряд почали використоувати ще 9 тисяч років тому, задовго до побудови єгипетських пірамід. Тому вчені вирішили, що раніше знайдені єгипетські піраміди насправді були індіанськими. Вони були завезені до Єгипту в часу розквіту бізнесу з торгівлі муміями. Тож не дивно, що в знайдених муміях вияивили кокаїн та нікотин.

Але все вияивлося не так просто. Адже походження більшості мумій, яких досліджували, таки було встановлено правильно.

Тож поки ця загадка і досі залишається нерозгаданою.

Успіх in UA


Одна відповідь до “Науковці знайшли сліди наркотиків та тютюну у 3000-річних єгипетських муміях”

  1. Аватар олег
    олег

    откель в Египте табак? думать надо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *