В Австралії знайшли рештки нових видів тварин, які жили 100 млн років тому

В Австралії знайшли рештки нових видів тварин, які жили 100 млн років тому


Скам’янілі фрагменти однопрохідних знайшли на території нинішнього австралійського родовища опалів у Лайтнінг-Рідж, пише Успіх in UA.

Це відбулося близько 25 років тому. Вони довго лежали в Австралійському музеї, поки на рештки не натрапив професор Тім Фланнері.

Науковці почали їх досліджувати. Деякі з кісток належали вже виявленому Steropodon galmani – нижчому, більш коренастому та зубастішому предку качкодзьоба, повідомляє life.pravda.com.ua.

Однак інші скам’янілості виявилися незнайомими для науки. Вони мали такі комбінації особливостей, яких ніколи раніше не бачили у живих або викопних однопрохідних тварин. Виявилося, що рештки належать трьом новим видам і датуються 102-96,6 мільйона років тому.

Читайте також: В Австрії знайшли рештки вимерлих тварин віком понад 30 тисяч років

Одну з нововідкритих тварин вчені назвали Opalius splendens або “єхиднапус”. Його загальна анатомія є доволі схожою на качкодзьоба, однак морда та щелепи мають більше спільного з єхидною.

Другий новий вид – Parvopalus clytiei – був крихітним наземним ссавцем. Третій – Dharragarra aurora – був “напрочуд схожим на сучасного качкодзьоба”.

Вчені стверджують, що у давнину на території Лайтнінг-Рідж був вологий ліс, який межував із внутрішнім морем. Там було шість видів однопрохідних.

“Вони (рештки – ред.) показують світові, що задовго до того, як Австралія стала країною сумчастих ссавців, це був край пухнастих яйцекладів – однопрохідних. Схоже, що 100 мільйонів років тому у Лайтнінг-Рідж було більше однопрохідних, ніж будь-де на Землі в минулому чи сьогоденні”, – зазначила співавторка дослідження Елізабет Сміт.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *