В Австралії знайшли рештки гігантських кенгуру, які жили 40000 років тому

В Австралії знайшли рештки гігантських кенгуру, які жили 40000 років тому


Палеонтологи з Університету Фліндерса описали три нових викопних види кенгуру, пише Успіх in UA.

Один із них – Protemnodon viator, важив до 170 кг, що майже вдвічі більше за великого рудого кенгуру – найбільшого з сумчастих ссавців, які живуть нині. Два інших види Protemnodon mamkurra і Protemnodon dawsonae належали до того ж роду представників австралійської мегафауни з родини кенгурових, але відрізнялися розмірами і способом переміщення, повідомляє cikavosti.com.

Кенгуру з роду Protemnodon мешкали в Австралії приблизно від 5 млн до 40 тис. років тому. Перші викопні рештки кенгуру-гігантів були виявлені й описані ще 150 років тому. Але новий вид P. viator, мабуть, представляє найбільшого відомого представника кенгурових. Вони населяли ті ж райони посушливої центральної Австралії, де в цей час мешкають великі руді кенгуру. Довгі кінцівки і потужні м’язи представника викопного виду дозволяли йому швидкими стрибками переміщатися на великі відстані.

В Австралії знайшли рештки гігантських кенгуру, які жили 40000 років тому

Інший новий вид – P. mamkurra, навпаки, мабуть, стрибав лише зрідка, можливо, тільки тоді, коли був переляканий, вважають дослідники. Крім величезного тіла у цього сумчастого були важкі кістки, тому переміщався він в основному на чотирьох ногах, як сучасні щурячі кенгуру (потору).

Третій вид – P. dawsonae, найменш повно описаний. Палеонтологи знайшли тільки кілька викопних кісток, а тому не впевнені в точності аналізу. Але вони вважають, що ці кенгуру посідали проміжне становище – стрибали частіше і краще, ніж P. mamkurra, але поступалися у швидкості та дальності стрибка P. viator.

Читайте також: У Вінниці оселився кенгуру-альбінос

Рід Protemnodon нагадує пазл, шматочки якого розкидані по всій Австралії, додають учені. Палеонтологи часто стикаються зі скам’янілостями, але в більшості випадків вони знаходять тільки окремі кістки, а не весь скелет. Для поточного дослідження вчені зібрали знахідки з 14 музеїв у чотирьох країнах і оцінили понад 800 знахідок, зібраних з усієї Австралії та Нової Гвінеї.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *