Біля узбережжя Австралії вченим вдалося виявити абсолютно новий химерний вид акул, раніше невідомих науці, пише Успіх in UA.
Новий вид назвали розписаною рогатою акулою (Heterodontus marshallae), яка є частиною загону Heterodontiformes. Цей загін акул класифікується унікальною формою тіла, невеликими рогами та очима, що виступають.
За словами рибного біолога з Австралійської національної рибної колекції (ANFC) Хелен О’Ніл, представники цього загону насправді нагадують скам’янілості давно вимерлих акул, які мали схожу морфологію, зокрема й шипи. Однак тепер дослідникам вдалося встановити, що насправді вони не є близькими родичами, повідомляє focus.ua.
Дослідники зазначають, що нещодавно виявлений новий вид акул трапляється лише в північно-західних водах Австралії та живе на глибині від 125 до 229 метрів. Однак найдивовижнішими видаються зуби цих хижаків, розташовані в кілька рядів у надзвичайно масивній щелепі у співвідношенні з черепом. Припускають, що це дає їм змогу харчуватися такими істотами, як молюски та ракоподібні.

За словами старшого куратора ANFC і співавтора дослідження Вілла Вайта, зуби всіх видів рогових акул дуже схожі один на одного, проте як група ці акули мають вельми різні зуби, як порівняти з більшістю інших. Науковці вважають, що зуби цих акул вельми схожі на людські корені та еволюціонували, щоб хижаки могли розчавлювати здобич із панциром.
Читайте також: У Києві виявили унікальну королівську прикрасу
Ще в листопаді 2022 року вчені обстежили місця проживання в морському парку Гаскойн у Західній Австралії, де й упіймали дорослого самця нового виду. Зазначається, що його довжина становила 53 сантиметри від кінчика морди до хвостового плавця. Автори дослідження зазначають, що відмінною рисою нового виду австралійських рогатих акул є їхній характерний смугастий малюнок, схожий на малюнок рогатої акули-зебри. Саме тому раніше вчені припускали, що це той самий вид.
Однак акули-зебри, як правило, мешкають на мілководді, тоді як H. Marshallae надають перевагу глибшим океанам. Науковці зазначають, що під час дослідження вивчили 6 зразків і одну яєчну оболонку того ж виду, і тільки пізніше натрапили на живого самця.
Залишити відповідь