В Австралії виявили новий химерний вид акул із зубами, схожими на людські

В Австралії виявили новий химерний вид акул із зубами, схожими на людські


Біля узбережжя Австралії вченим вдалося виявити абсолютно новий химерний вид акул, раніше невідомих науці, пише Успіх in UA.

Новий вид назвали розписаною рогатою акулою (Heterodontus marshallae), яка є частиною загону Heterodontiformes. Цей загін акул класифікується унікальною формою тіла, невеликими рогами та очима, що виступають.

За словами рибного біолога з Австралійської національної рибної колекції (ANFC) Хелен О’Ніл, представники цього загону насправді нагадують скам’янілості давно вимерлих акул, які мали схожу морфологію, зокрема й шипи. Однак тепер дослідникам вдалося встановити, що насправді вони не є близькими родичами, повідомляє focus.ua.

Дослідники зазначають, що нещодавно виявлений новий вид акул трапляється лише в північно-західних водах Австралії та живе на глибині від 125 до 229 метрів. Однак найдивовижнішими видаються зуби цих хижаків, розташовані в кілька рядів у надзвичайно масивній щелепі у співвідношенні з черепом. Припускають, що це дає їм змогу харчуватися такими істотами, як молюски та ракоподібні.

В Австралії виявили новий химерний вид акул із зубами, схожими на людські

За словами старшого куратора ANFC і співавтора дослідження Вілла Вайта, зуби всіх видів рогових акул дуже схожі один на одного, проте як група ці акули мають вельми різні зуби, як порівняти з більшістю інших. Науковці вважають, що зуби цих акул вельми схожі на людські корені та еволюціонували, щоб хижаки могли розчавлювати здобич із панциром.

Читайте також: У Києві виявили унікальну королівську прикрасу

Ще в листопаді 2022 року вчені обстежили місця проживання в морському парку Гаскойн у Західній Австралії, де й упіймали дорослого самця нового виду. Зазначається, що його довжина становила 53 сантиметри від кінчика морди до хвостового плавця. Автори дослідження зазначають, що відмінною рисою нового виду австралійських рогатих акул є їхній характерний смугастий малюнок, схожий на малюнок рогатої акули-зебри. Саме тому раніше вчені припускали, що це той самий вид.

Однак акули-зебри, як правило, мешкають на мілководді, тоді як H. Marshallae надають перевагу глибшим океанам. Науковці зазначають, що під час дослідження вивчили 6 зразків і одну яєчну оболонку того ж виду, і тільки пізніше натрапили на живого самця.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *