В Антарктиді знайшли гігантське яйце динозавра віком 66 млн років

В Антарктиді знайшли гігантське яйце динозавра віком 66 млн років


В Антарктиді дослідники виявили гігантське яйце динозавра, якому, за оцінками науковців, приблизно 66 мільйонів років, пише Успіх in UA.

Воно посідає друге місце за розмірами серед коли-небудь знайдених в історії людства, пише видання iflscience.

За розмірами знайдене яйце в Антарктиді як футбольний м’яч, а належало стародавній морській рептилії. За словами провідного автора дослідження Лукаса Легендра, його відкриття змінює наше розуміння про те, які види тварин колись існували на Землі, повідомляє 2plus2.ua.

В Антарктиді знайшли гігантське яйце динозавра віком 66 млн років

Це відкриття особливо цікаве тим, що яйце має м’яку шкаралупу, що робить його унікальним серед інших викопних знахідок. Воно свідчить про те, що тварина, яка відклала це яйце, вела яйцеживородний спосіб життя, який відрізняється від традиційного відкладання яєць динозаврів.

Раніше вважалося, що гігантські морські рептилії з крейдяного періоду не відкладали яєць, але таємнича шкіряна куля, схоже, суперечить цьому. Вчені назвали кам’яну скам’янілість, розміром понад 28 на 18 сантиметрів, – «The Thing».

В Антарктиді знайшли гігантське яйце динозавра віком 66 млн років

Читайте також: У Китаї виявили останки раніше невідомого вида динозаврів віком 90 млн років

Інше цікаве відкриття у тому, що знайдене в Антарктиді яйце – друге за розмірами. Перше місце посідає яйце стародавнього птаха-слона. Ці тварини були найбільшими нелітаючими птахами, що коли-небудь жили на Землі. Вони важили 500 кілограмів і досягали 3 метрів у висоту. І звісно, їхні яйця мали не менш вражаючі розміри – довжину 33 сантиметри і місткість рідини 8,5 літрів.

Важливо відзначити, що обидва види, які відкладали ці великі яйця, вже вимерли, залишивши за собою лише сліди у викопних записах. Таким чином, ці відкриття надають важливу інформацію для науковців у розумінні еволюції та розвитку життя на Землі.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *