В Амазонії знайшли гігантські дороговкази аборигенів у формі змії віком понад 600 років

В Амазонії знайшли гігантські дороговкази аборигенів у формі змії віком понад 600 років


Тисячолітні величезні наскельні зображення змій, деякі з яких перевищують 40 метрів у довжину, на півночі Південної Америки виявилися стародавніми версіями дорожніх знаків тамтешніх аборигенів, пише Успіх in UA.

Такого висновку дійшли науковці, зіставивши місце розташування зображень та відомості про міфологію жителів Амазонії. Тепер науковці прагнуть добитися захисту наскельного мистецтва, яке вже частково зазнало вандалізму, повідомляє nauka.ua.

Увагу науковців привернули численні вирізьблені на скелях зображення у верхній і середній частинах русла річки Оріноко, що розташована в сучасних Колумбії та Венесуелі. Там вони виявили 157 місць із зображеннями змій, фігур людей, алігаторів, багатоніжок та інших тварин і геометричних мотивів. При цьому 13 із них були більшими за 4 метри, а найбільший сягав 46 метрів.

В Амазонії знайшли гігантські дороговкази аборигенів у формі змії віком понад 600 років

Зображення змій, яких було найбільше на скелях, завжди були розміщені у напрямку річки та розташовувалися неподалік лінії води і часто поблизу густонаселених у давнину локацій. Зображення також були зроблені на такому місці, щоб його було якомога краще видно як із річки, так і з сусідніх пагорбів. Водночас у міфології аборигенів Амазонії змії виступали як творці та захисники річок, а за однією з легенд донька анаконди Куамой створила наскельні малюнки під час подорожі по Оріноко, будучи у вигнанні. Зіставивши все це, науковці зробили висновок, що зображення були свого роду вказівками меж окремої території, як сучасні дороговкази позначають населені пункти.

Читайте також: Вчені показали золотий перстень у вигляді змії віком понад 2000 років

Достеменно встановити вік зображень вченим не вдалося, але вони підозрюють, що їх створили між 1030 та 1480 роками. Саме цими роками датується кераміка з сусідніх археологічних пам’яток, що містить подібні до наскельних зображень мотиви.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *