Вчені показали золотий перстень у вигляді змії віком понад 2000 років

Вчені показали золотий перстень у вигляді змії віком понад 2000 років


Представники Національного музею історії України показали, який вигляд має масивний золотий перстень у вигляді змії ІІ ст. н. е., пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

Вказаний артефакт було знайдено під час розкопок, якими керувала Адела Фурманська, античного міста Тіра (м. Білгород-Дністровський, Одеська обл.) у 1958 році.

“Змія загрозливо піднесла голову, від якої по тілу спускаються спіральні звиви, які закінчуються красиво вигнутим хвостом. Майстер наніс на прикрасу карбівкою борозенки як імітацію луски. Вони мерехтять при освітленні”, – говорять фахівці.

Читайте також: Рідкісну змію-вовка помітили у Тибеті

Крім естетичної привабливості, перстень мав символічне значення. В міфології Давньої Греції та Риму змія уособлювала мудрість, оновлення життя, воскресіння, зцілення. Також плазуна пов’язували з божествами родючості.

“Змія – одна з іпостасей бога лікування Асклепія, який мав посох, обвитий змією. Вона символізувала бога рятівника й цілителя, а також його дочок – богинь здоров’я і благополуччя Гігейю та Салюс. Цей перстень, мабуть, був своєрідним побажанням власнику здоров’я, удачі, а також мав захищати його від зла”, – додали представники музею.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *