В Албанії знайшли перший римський критий басейн віком 1600 років

В Албанії знайшли перший римський критий басейн віком 1600 років


В албанському портовому місті Дуррес археологи знайшли перший у своєму роді римський критий басейн віком 1600 років, пише Успіх in UA.

Дуррес є найстарішим економічним та історичним центром Албанії, який став воротами між сходом і заходом. Місто було відоме як Епідамн, засноване іллірійцями в VII і VI століттях до нашої ери. Греки колонізували місто в 672 році до нашої ери і назвали його «Dyrrhachium», або «Місто між двома пагорбами», повідомляє arkeonews.net.

Римляни захопили місто близько 230 року до нашої ери. Воно було відоме римському історику Катуллу як «Dyrrhachium Adria e Taberna» або «Адріатична таверна». Цицерон, який знайшов притулок у Дурресі приблизно в 57 р. до н. е., описав місто як «чарівне», головним чином через його яскравий і активний спосіб життя.

В Албанії знайшли перший римський критий басейн віком 1600 років

Археологи міста Дуррес знайомі з римськими залишками, але остання знахідка здивувала навіть їх.

Перед початком будівництва школи археологи проводили розкопки в Дурресі, коли виявили аристократичний давньоримський район.

Національний інститут культурної спадщини повідомив, що археологічні розкопки, які охоплюють площу 1200 кв. м, на цьому етапі дали унікальну панораму організації вказаної території, яка, як вважають, була частиною міста.

Серед руїн давньоримської вілли були сліди критого басейну, прикрашеного добре збереженою мозаїкою.

«Під час розкопок було виявлено залишки критого плавального басейну резиденції римського періоду, першого такого типу, виявленого в Албанії. По всій поверхні він прикрашений барвистими фресками високого художнього рівня», – зауважили фахівці.

В інституті підкреслили, що найважливішою особливістю будівлі є те, що в ній дуже добре збереглася мозаїчна підлога з геометричними мотивами з мармуру, каменю, скла та керамічної плитки.

Читайте також: Вчені знайшли ванну кімнату Олександра Македонського

За даними інституту, розкопки в іншій частині ділянки виявили кілька стін і цегляну підлогу, яка може бути залишками двоповерхової давньоримської лазні. Відкрито також інші фрагменти стін, стелі та кахельної мозаїки.

Розкопки на місці будівництва тривають.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *