Вчені знайшли ванну кімнату Олександра Македонського

Вчені знайшли ванну кімнату Олександра Македонського


Археологи стверджують, що виявили ванну кімнату Олександра Македонського в палаці Айгай на півночі Греції, пише Успіх in UA.

Палац Айгай, що розкинувся на 15 000 квадратних метрів, розташований у церемоніальному центрі стародавнього македонського царства. Він втричі більший за Парфенон, з його міськими стінами, внутрішнім двором, храмами, святилищами, театром, палестрою (або школою боксу) і гробницями, повідомляє focus.ua.

Археологи знайшли масивний водостік, вирізаний у скелі, що вказує на спільну ванну кімнату.

“Тут міг купатися Олександр Македонський зі своїми супутниками — знаменитим найближчим другом Гефестіоном і всіма тими молодими людьми, які потім подорожували з ним у походах, а після його смерті сперечалися за його імперію”, – припускає історикиня Беттані Г’юз.

Хоча дослідники ще не виявили, де саме знаходилася спальня полководця, всі інші приміщення палацу ідентифікували.

“Отже, я ще не була в спальні Олександра, але я потрапила в його ванну кімнату”, – говорить Г’юз.

Палац Айгай тепер знову відкритий для відвідувачів після багаторічних реставраційних робіт. Він не тільки найбільша, але й, поряд із Парфеноном, найвизначніша споруда Стародавньої Греції.

Побудований за часів правління Філіпа II (359 — 336 рр. до н. е.), палац стоїть на вершині скелі у Вергіні, яку видно з усього македонського басейну.

Вчені знайшли ванну кімнату Олександра Македонського

На цьому місці знайдено докази постійного проживання з часів ранньої бронзи (3 тисячоліття до н. е.), а особливого значення воно набуло в період раннього залізного віку (XI-VIII століття до н. е.), коли стало багатим і густонаселеним центром.

Читайте також: У Греції відкрили палац, де коронували Олександра Македонського

В архаїчний (VII-VI ст. до н. е.) і класичний періоди (V-IV ст. до н.е.) місто досягло свого розквіту, ставши найважливішим міським центром у регіоні, резиденцією македонських царів і місцем розташування багатьох традиційних святилищ.

Палац Айгай був спроєктований для Філіпа II геніальним архітектором, найімовірніше Пітеосом, відомим своєю роботою над Мавзолеєм у Галікарнасі, міським плануванням і теорією пропорцій.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *