У Великобританії знайшли залишки кам’яної вежі норманської епохи

У Великобританії знайшли залишки кам'яної вежі норманської епохи


Археологи, які нещодавно проводили розкопки у Приорі-парку в Чичестері виявили залишки кам’яної вежі норманської епохи, що охороняла вхід у середньовічний замок: ці відкриття ставлять під сумнів попередні припущення про історію цього місця, пише Успіх in UA.

Джеймс Кенні, археолог з Ради району Чичестера, очолював проєкт спільно з Археологічним товариством Чичестера та району. Під час розкопок дослідники знайшли фундамент великої кам’яної споруди, яка, як довго вважалося, не існувала, повідомляє focus.ua.

“Це відкриття перевертає все, що ми думали про замок Чичестера, — сказав Кенні. — Раніше вважалося, що це була дерев’яна споруда, але наявність значного кам’яного мосту і тепер барбакану свідчить про те, що вона була перебудована з каменю — рішення, яке могло бути прийняте тільки кимось із владних осіб”.

У Великобританії знайшли залишки кам'яної вежі норманської епохи

Знахідка має розміри приблизно 6 на 10 метрів і залишається недоторканою на висоті до 1,7 метра від фундаменту, що свідчить про те, що колись на цьому місці знаходився значний вхід.

Вважається, що споруда була частиною замку типу “мотт і бейлі”, типового для нормандської архітектури, і може датуватися серединою XII століття, можливо, побудована під керівництвом графа Арундела або короля Генріха II.

Планується провести подальший порівняльний аналіз з іншими середньовічними укріпленнями по всій Британії. Кенні описав знахідку як “найдивовижніший зразок середньовічної архітектури”, який він розкопав за свою кар’єру.

Під час розкопок також були виявлені середньовічні декоративні підлогові плитки з колишнього францисканського монастиря, що додало ще один шар історичної глибини цій місцевості.

Громадський інтерес до розкопок був великим: сотні відвідувачів відвідали день відкритих дверей 31 травня, щоб оглянути залишки та послухати розповіді команди розкопок.

Успіх проєкту є продовженням попередніх відкриттів 2024 року: кам’яного мосту, дамби та ділянок оборонного рову. Ціль цьогорічної роботи — знайти внутрішній край рову та оцінити глибину мурування — була повністю досягнута.

Читайте також: Полтавські археологи провели розкопки на теренах древнього Гелону

Планується ретельно задокументувати всі знахідки, а також обговорюється можливість постійної публічної експозиції залежно від технічної та фінансової доцільності.

Місцеві чиновники, зокрема радник Білл Брісбен з ради району Чичестера, наголосили на значенні відкриття, зазначивши, що воно змінює уявлення про будівництво замку та надає цінну можливість познайомити мешканців і відвідувачів з середньовічним минулим міста.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *