У Великобританії знайшли унікальну споруду для захисту замку XI століття

У Великобританії знайшли унікальну споруду для захисту замку XI століття


Під час розкопок у Західному Сассексі в Англії археологи знайшли залишки військової дамби, або мосту, який вів до міського норманського замку XI століття, пише Успіх in UA.

Команда Чичестерського та районного археологічного товариства, очолювана археологом окружної ради Чічестера Джеймсом Кенні, знайшла нормандську військову споруду під час поточних розкопок у парку Пріорі.

Це вже сьомі розкопки на цьому місці, торішні розкопки виявили залишки рову та фундаменти будівлі, яка була частиною середньовічного францисканського монастиря, повідомляє arkeonews.net.

Інші знахідки включають фрагменти декоративної плитки для підлоги пізнього середньовіччя, покрівельні матеріали та інші залишки підлогової плитки, які, як вважають, належать до періоду Тюдорів.

«Ми продовжували роботу, яку виконували минулого року, зосереджуючись на нормандській історії парку, і нам пощастило виявити конструкцію мосту, який перекидався через рів навколо центрального кургану, або «мотте». Це захоплююче відкриття, тому що це перший випадок з Середньовіччя, коли люди змогли побачити те, що було б дуже вражаючою військовою оборонною системою», – пояснює археолог ради Чічестера Джеймс Кенні.

У Великобританії знайшли унікальну споруду для захисту замку XI століття

Робота археологів цього року базувалася на серії геофізичних і радіолокаційних сканувань.

«Під час розкопок ми знайшли ключові елементи архітектури, які сформували б структуру мосту, включно з міцним кутовим блоком — або «квоном» — виготовленим з вапняку, який був імпортований для цієї мети. Ми також виявили отвори, куди вставляли дубові балки, щоб сформувати систему риштувань, яка використовувалася під час будівництва конструкції. Рівень патлогових отворів вказує на те, що рівень землі в той час був принаймні на шість футів нижчим, але міг бути набагато глибшим. Структура надзвичайно вражаюча та міцно побудована. Нормандські солдати використовували цей міст як засіб захисту міського замку. Вони переходили міст по дерев’яних балках через кладку — пішки, на конях або возами — а потім знімали балки після використання, щоб загарбники не змогли перебратися до моти. Наші знахідки вказують на те, що міст, можливо, будувався поетапно, коли нормани оселялися, і замок використовувався на більш постійній основі», — продовжив пан Кенні.

Замок Мотт-енд-Бейлі, ймовірно, був побудований графом Роджером Монтгомері безпосередньо після норманського вторгнення в 1067 або 1068 роках. Контролюючи більшу частину того, що згодом стане Західним Сассексом, він був одним із найвпливовіших нормандських баронів.

У Великобританії знайшли унікальну споруду для захисту замку XI століття

Читайте також: У Франції знайшли замок герцога Іоанна IV, збудований у XIV столітті

Мотт колись був великою спорудою, у чотири чи п’ять разів більшою, ніж зараз, і, швидше за все, порівнянною за розміром із замком Арундел. Сьогодні залишилася лише невелика частина моти. Мета замку Чічестера полягала в тому, щоб налякати міське англійське населення та знеохочувати його повставати проти своїх нових норманських сюзеренів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *