У Франції знайшли замок герцога Іоанна IV, збудований у XIV столітті

У Франції знайшли замок герцога Іоанна IV, збудований у XIV столітті


Археологи розкопали руїни середньовічного замку, похованого під французьким готелем, пише Успіх in UA.

Поруч із фундаментом споруди вони знайшли коштовності, сходи та навіть рів, що розкриває багато нових даних про життя аристократів, які колись жили в замку Шато де л’Ермін у Бретані.

Розташований у Ванні, містечку на заході Франції, замок був побудований у 1381 році на прохання Іоанна IV, герцога Бретонського. У той час Бретань була по суті крихітною країною, якою керувала низка герцогів.

Дослідники зазначають, що замок Шато де л’Ермін був однією з улюблених резиденцій Іоанна IV. Попри свою прихильність до фортеці, його онук, герцог Франциск II, покинув її, коли переніс свою резиденцію до Нанта у 1470-х роках, повідомляє meta.ua.

У наступні століття нове будівництво поховало будівлю. Нещодавні розкопки проводилися у дворі та підвалах готелю Lagorce, особняка, побудованого наприкінці XVIII століття над руїнами замку.

Археологи були здивовані тим, наскільки добре середньовічні руїни витримали вагу століть. Передова архітектура замку, структурна складність і величезний розмір свідчать про те, що Іоанн IV досить серйозно поставився до будівництва цієї споруди.

Замок був 42 метри в довжину і 17 метрів в ширину, а деякі з його стін були товщиною 5,6 метра. Розкопки виявили кілька сходових прольотів, у тому числі чудово збережені парадні сходи з місцем для сидіння біля вікна. Команда також знайшла туалети та дренажні труби, а розташування труб свідчить про те, що оригінальна будівля мала до чотирьох поверхів.

Шато де л’Ермін був замком, оточеним водою. Колись під будівлею протікав канал, який ніс воду з річки Марл, її течія приводила в дію млин, колесо, яке використовувало енергію води для забезпечення помолу борошна. Дерев’яне колесо від млина не збереглося, але дослідники знайшли місце, де воно колись оберталося.

Вони також виявили ґратчастий вихід із приміщення млина, звідки вода могла витікати до зовнішнього рову, який межував із фортецею.

Читайте також: У Туреччині виявили храми раніше невідомого типу, датовані VII століттям до нашої ери

У рові виявлено безліч артефактів, включаючи шпильки, одяг, пряжки для взуття, металевий посуд, ключі та навісні замки. Дослідники також знайшли залишки важливого дерев’яного мосту, який дозволяв проходити через рів.

Розкопки почалися у 2021 році напередодні планів перетворення історичного готелю Lagorce на нову філію Музею образотворчих мистецтв. Відтоді археологи працюють над дослідженням несподівано добре збережених останків.

“Однорідність матеріалів, які використовуються для будівництва замку, і стандартизація модулів демонструють майстерність управління місцем протягом усього операційного ланцюга, від видобутку каменю до його використання. Останки свідчать про те, що Іоанн IV знав, як оточити себе найкращими інженерами та майстрами того часу”, – зазначають у французькому інституті археології INRAP.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *