У Туреччині виявили храми раніше невідомого типу, датовані VII століттям до нашої ери

У Туреччині виявили храми раніше невідомого типу, датовані VII століттям до нашої ери


Два поселення-фортеці та два нових храми під відкритим небом були виявлені під час дослідження в провінції Тунджелі в регіоні Східної Анатолії в Туреччині, пише Успіх in UA.

Відкриття було зроблено в рамках проекту «Дослідження Тунджелі залізного та елліністичного віків», який проводиться в межах провінції Тунджелі з 2016 року, повідомляє arkeonews.net.

Доцент Серкан Ердоган зазначив, що одне з нещодавно виявлених замкових поселень розташоване в східній частині нинішніх кордонів провінції Тунджелі, а інше – в західній частині цих кордонів.

«Два поселення-фортеці під назвою Нижній Харік (Долука) у південно-східному Анатолійському регіоні містять новий тип храму, про який ми раніше не знали. Два поселення-фортеці, одне під назвою фортеця Масуму-Пак, розташоване в трикутнику Хозат-Чемішгезек-Оваджик, а інше під назвою Ашаґі Харік (Долука), розташоване на берегах Пері-Чайі (потоку Пері) на схід від Назіміє в південно-східній Анатолії в регіоні з’являється новий тип храму, якого ми раніше не знали», – зазначив він.

Дослідники відзначили, що в той час як сліди залізного віку помітні у фортеці Ашаґі Долука (Нижня фортеця Долука), у фортеці Масуму-Пак помітні споруди залізного віку та середньовіччя.

Встановлено, що будівлі, які вважаються храмами під відкритим небом у поселеннях фортеці Ашаґі Долука та фортеці Масуму-Пак, мають схожу форму та конструктивні характеристики.

Основна схожість між молитовними просторами на відкритому повітрі в двох громадах полягає в архітектурній особливості, яка нагадує вівтар, висічений у скелі, з майданчиком перед ним.

Дослідники стверджують, що храми показали, що вони були побудовані в період VII століть до нашої ери, коли урарти панували в регіоні.

Читайте також: В Іраку знайшли храми-близнюки, пов’язані з Гераклом і Олександром Македонським

Питання про те, чи ці храми, які мають місцеві особливості, були побудовані для місцевих богів/культів чи для поклоніння відомим великим богам певного періоду, залишається неясним.

«Замок і храм Нижній Харік, розташовані в сучасному селищі замку, також відомі як священне місце під назвою Моро Сур (Червона змія). «Сьогодні ті, хто все ще хоче знайти зцілення, продовжують закликати, кажучи: «Ya Moro Sur, Tu esta (Ти існуєш, Моро Сур)», — сказав доктор Серкан Ердоган.

Він заявив, що міф про Моресурі має оригінальну та автентичну структуру, і що історія цієї території як священного місця сягає давніх часів.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *