У Великобританії знайшли 4500-річні людські останки всередині пам’ятника

У Великобританії знайшли 4500-річні людські останки всередині пам'ятника


Археологи, які досліджують місце нової каналізації для обслуговування в’язниці, яка будується у Фул-Саттоні в Східному Йоркширі в Англії виявили могильний пам’ятник із людськими останками, яким, як вважають, приблизно 4500 років, пише Успіх in UA.

Частини римської дороги та спалений курган також були виявлені під час проекту вартістю 5 мільйонів фунтів стерлінгів із будівництва 5,2-кілометрової (3,2 милі) каналізації поблизу Фул-Саттона.

Місце раніше невідомої римської дороги розташоване поблизу Стемфордського мосту, оточене дренажними канавами, яка, як припустили експерти, пролягала на північ до поселення «Derventio Brigantium» — неподалік від сучасного Малтона, повідомляє arkeonews.net.

Першим місцем був невеликий круглий могильний монумент, виявлений поблизу Фул-Саттона. Yorkshire Water повідомив, що невеликий круглий монумент містив поховану людину, яку помістили в яму в положенні ембріона або «скорчившись».

Археологічна команда повідомила, що ці доісторичні традиції можна побачити в подібних пам’ятниках або «круглих курганах», знайдених у Великобританії, і вони вважають, що зразку Фулл Саттона може бути приблизно 4500 років.

«Місце пізніше було порушене оранкою, але людські останки були напрочуд добре збережені. Місцева піщана геологія зазвичай занадто кисла, щоб людські останки могли вижити, однак могила була засипана сумішшю обпаленого каменю та деревного вугілля з сусіднього «спаленого кургану», що, здається, допомогло кісткам вижити», – сказав Гевін Робінсон з Ecus Archaeology, який проводив дослідження.

У могилі, яка була споруджена поруч із третьою знахідкою – так званим спаленим курганом – жодних артефактів виявлено не було.

У Великобританії знайшли 4500-річні людські останки всередині пам'ятника

За оцінками, пам’ятник відноситься до пізнього неоліту або до бронзового віку і був покритий куполоподібним насипом із землі чи каменю. Залишки згорілого кургану включали невелику земляну піч і глибоку яму, яка, мабуть, була криницею. Від заболочування збереглася частина дерев’яної обшивки колодязя, а також нижні досипи, з яких археологи брали зразки ґрунту.

Читайте також: Вчені дослідили останки жахливих вовків віком 50 тисяч років

У Yorkshire Water заявили, що це може надати «цінні та рідкісні дані» про те, для чого використовувалося місце та можливі збережені залишки рослин і комах.

Ecus Archaeology, яка працює на цьому місці для Yorkshire Water, каже, що ці три місця дають змогу зазирнути в доісторичне та раннє історичне минуле цього району.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *