У Великобританії знайшли 1600-річний камінь із таємничими написами

У Великобританії знайшли 1600-річний камінь із таємничими написами


Учитель географії наткнувся на камінь із загадковими надрізами, прибираючи у своєму саду у Ковентрі в Англії, пише Успіх in UA.

Знахідка каменю з вирізаними надписами ранньою формою кельтського письма викликала хвилювання серед археологів.

На прямокутному камені з пісковика довжиною 11 сантиметрів і вагою 139 грамів були загадкові написи, які свідчать про історію, що охоплює понад 1600 років, і всі вони написані таємничим алфавітом Огам, повідомляє arkeonews.net.

Огам — ранньосередньовічний алфавіт, який використовувався для запису архаїчно-ірландської мови з IV по VI століття та давньоірландської з VI по IX століття. Його зазвичай знаходять висіченим на каменях в Ірландії, Уельсі та західній Британії. Це була перша письмова мова в Ірландії. Більшість із приблизно 400 відомих написів архаїчного ірландського періоду — це стовпи з прізвищами, які були побудовані, щоб оголосити про право власності на землю.

У Великобританії знайшли 1600-річний камінь із таємничими написами

Огам — надзвичайно унікальна система письма серед усіх інших. У ній рядки розташовані в групах лише від однієї до п’яти. Камені дають уявлення про ірландську мову до використання латинського письма.

Тереза ​​Гілмор, представник відділу зв’язку з Бірмінгемським музейним фондом, розповіла, що знахідка каменю з огама в центральній частині Англії є рідкісною.

«Ці знахідки не з’являються в середній смузі. Основна частина написів Огама знайдена в Ірландії», – сказала вона.

Професор Кетрін Форсайт з кельтських досліджень Університету Глазго провела додаткові дослідження, які пролили більше світла на походження каменю. Її знахідки вказують на період, який припускає часові рамки від V до VI століть, з можливістю навіть більш ранньої дати в IV столітті.

У Великобританії знайшли 1600-річний камінь із таємничими написами

Камінь має написи на трьох із чотирьох сторін. Напис на камені «Maldumcail/S/ Lass» спантеличив дослідників, оскільки його тлумачення вказували на версію особистого імені Mael Dumcail, але значення S і LASS неясно. Враховуючи звичне призначення таких каменів, це може бути посиланням на місцезнаходження.

Читайте також: На Сицилії знайшли іберійський шолом, який за 500 років перетворився на камінь

Теорій щодо походження каменю багато, припущення варіюються від шляху міграції до місця розташування ранньосередньовічних монастирів у регіоні.

Камінь буде виставлено в Художній галереї та музеї Герберта в Ковентрі, куди Сеніор передав його.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *