У Великобританії виявили сліди фестивалю, який відбувся 6,5 тисяч років тому

У Великобританії виявили сліди фестивалю, який відбувся 6,5 тисяч років тому


У північно-західній частині Англії на місці стародавнього церемоніального комплексу археологи виявили величезну колекцію шматків червоної охри, яка у давнину використовувалася місцевим населенням під час проведення масових заходів, пише Успіх in UA.

Під час розкопок, крім охри, було виявлено шліфувальне каміння, яке використовували для подрібнення речовини в порошок, імовірно, для створення пігменту. Місце, яке розташовувалося на невеликому острові на річці Едем, було локацією для великих громадських збіговиськ і ритуалів.

Воно, ймовірно, відігравало важливу роль як рибальська база під час весняної міграції лосося. Ловили його, вочевидь, за допомогою тризубих рибальських списів і луків зі стрілами. Залишки крем’яних інструментів вказують на те, що тут виготовляли сотні стріл та інших артефактів. Дослідники стверджують, що це була важлива щорічна подія, повідомляє nv.ua.

Цікавий факт також полягає в тому, що в цьому місці археологам вдалося знайти артефакти знайдені з різних географічних областей. Вулканічне скло було привезено з острова Арран і узбережжя Йоркшира, а також з ближчих районів. Найбільша колекція вулканічного скла в Англії була знайдена саме тут.

Також дослідники знайшли рідкісний зразок мезолітичного мистецтва — шматок каменя з вирізаними трьома паралельними лініями.

Читайте також: У Польщі виявили поховання готів із 2000-річними скарбами

До слова, відомо, що слово “Британія” походить від кельтського слова Pritani, що означає “розфарбовані”, що ймовірно свідчить про перевагу розфарбовувати тіла. Однак раніше не було великих археологічних свідчень, що підтверджують таку культурну практику.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *