У Польщі виявили поховання готів із 2000-річними скарбами

У Польщі виявили поховання готів із 2000-річними скарбами

У ландшафтному парку біля села Стара Ржека на півночі Польщі археологи знайшли 50 давніх поховань, які містять 2000-річні скарби, пише Успіх in UA.

Зокрема, тут виявили кераміку, брошки, бурштинові намистини, срібні прикраси та інші цінності. Артефакти походили з різних регіонів, від Скандинавії на півночі до Чорного моря на півдні.

Знайдені поховання розділилися на дві групи: ямні та урнові. Ці давні артефакти датуються IV століттям нашої ери і належать германському народу, відомому як готи, які населяли північну Польщу між I й V століттями нашої ери.

Така знахідка дає можливість отримати більше інформації про той час та культуру готів.

Археологи повідомили, що їхнє дослідження є лише частиною розкопок, які вони здійснюють у цьому регіоні. Вони планують продовжити роботу на місці виявлення, щоб докладно вивчити всі артефакти та зберегти їх для майбутніх поколінь, повідомляє uaportal.com.

Читайте також: У Польщі археологи знайшли поховання дітей-“вампірів”

Нагадаємо, що нещодавно у Польщі археологи з Інституту археології університету Миколи Коперника знайшли дитину, поховану обличчям донизу з “антивампірським” трикутним замком.

Відкриття було зроблено поблизу села Пнє, розташованого в Поморському воєводстві на півночі Польщі. Поховання датується XVII століттям. Воно було знайдено поруч із відкритою 2022 року могилою “вампірки”, яку поховали з серпом на шиї, щоб запобігти її спробам повстати з мертвих.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *