У Туреччині знайшли хліб віком 8600 років

У Туреччині знайшли хліб віком 8600 років


Археологи знайшли хліб віком 8600 років на території стародавнього поселення Чатал-Гююк, що було на сході Туреччини, пише Успіх in UA.

Знахідка має розмір приблизно з долоню та містить сліди пшениці, ячменю й гороху. Дослідники стверджують, що буханець може бути найдавнішим відомим зразком хліба у світі, повідомляє nauka.ua.

Стародавній хліб знайшли в руїнах будівлі з глиняної цегли, неподалік зруйнованої печі. При вивченні під мікроскопом у ньому виявили подрібнені фрагменти пшениці, ячменю, гороху та фрагменти листя інших рослин. Також науковці визначили у хлібі сліди бродіння. Науковці дійшли висновку, що виріб приготували змішавши борошно з водою та залишивши суміш заквашуватися біля печі, але його так і не встигли запекти. На незавершене приготування вказала зокрема сильно пориста губчаста структура хліба.

Читайте також: У Німеччині знайшли купіль для хрещення династії Оттонів, датовану Х століттям

Зразок, що його вчені вважають найдавнішим збереженим хлібом, допоможе науковцям з’ясувати більше про життя людей у Чатал-Гююк. Це одне з найвідоміших доісторичних міст, у якому в роки його розквіту жило близько 8 000 мешканців, які підтримували розвинену культуру.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *