У Німеччині знайшли купіль для хрещення династії Оттонів, датовану Х століттям

У Німеччині знайшли купіль для хрещення династії Оттонів, датовану Х століттям


У склепі колегіальної церкви Святого Серватія в Кведлінбурзі в Німеччині було виявлено місце купелі середньовічної династії Оттонів Х століття, пише Успіх in UA.

Археологи вважають, що це може бути найдавніша купіль з чотирма проходами — з чотирма арками — на північ від Альп.

У Німеччині знайшли купіль для хрещення династії Оттонів, датовану Х століттям

Купіль — це церковний архітектурний елемент, який представлений у вигляді ємніості для води для хрещення, яка використовується під час християнської ініціації для хрещення як немовлят, так і дорослих, повідомляє arkeonews.net.

Згідно з Державним управлінням охорони пам’яток і археології землі Саксонія-Анхальт, можна припустити, що численні члени династії Оттонів були хрещені на цьому місці.

Серед них герцог Генріх I Баварський (близько 922-955), Матильда (955-999), дочка імператора Оттона Великого та імператриці Адельгейд і перша абатиса Кведлінбурзького абатства, і Адельгейда I (977-1044), дочка імператорського подружжя Оттона II і візантійця Феофана.

У західній частині склепу Кведлінбурзької колегіальної церкви під час археологічних досліджень було виявлено чотирилисник, вирізаний у пісковику по центральній осі приміщення, приблизно 0,5 метра в глибину та 2,0 метра в ширину. У результаті спільних досліджень археологів, будівельників, мистецтвознавців та реставраторів із застосуванням сучасної документації та методів аналізу було визначено місце розташування купелі.

Стіни із заглибленням, яке було створено в Х столітті до будівництва склепу, були витончено викладені шматками штукатурки з попереднього поверху. На цій підстилці була купіль, яка, імовірно, була виготовлена ​​з якісного матеріалу. Пізніше, але також у Х столітті, підстава була збільшена у висоту з досі невідомих причин.

У Німеччині знайшли купіль для хрещення династії Оттонів, датовану Х століттям

Той факт, що ця знахідка є найдавнішим доказом купелі у формі чотирилисника на північ від Альп, має велике значення з точки зору історії мистецтва та архітектури. Крім того, її розташування також має вирішальне значення для реконструкції архітектурної історії будівель на Штіфтсберзі. Кімната, в якій спочатку стояла купіль для хрещення, мала бути кімнатою для мирян у священній будівлі. Немає доказів того, що в цей період на цьому місці існував палацій (престижний житловий будинок). Купіль для хрещення належала церкві, а також датується найдавнішими десятиліттями середньовічної історії Штіфтсберга в Оттонський період, про який досі мало відомо.

Місця і дати смерті членів правлячих родів часто згадуються в тогочасних письмових джерелах, але відомостей про хрещення не збереглося. Це означає, що нинішня археологічна знахідка є надзвичайно рідкісним речовим доказом християнського таїнства хрещення. Згідно з Римсько-Германським понтифікалом у Х столітті, на відміну від сьогодення, хрещення відбувалося раз на рік, у Велику Суботу, як колективне хрещення немовлят або малих дітей зануренням у воду.

Читайте також: У Помпеях знайшли фреску із зображенням біженців із давньоримських міфів

Кандидатів для хрещення занурювали у воду у формі хреста, в цьому випадку в напрямку чотирилисників, головами спочатку на схід, потім на північ і, нарешті, на південь. Ззвучало слово хрещення: «Хрещаю тебе в ім’я Бога Отця, і Сина, і Святого Духа». Обряд проводився при свічках під супровід кадіння, а також літургійних пісень і літій. Через кілька днів, у суботу перед Білою неділею (друга неділя Великодня), остаточно знімали хрестильний одяг і зливали воду з купелі.

Колегіальна церква Святого Серватія була побудована на Кведлінбурзькому Штіфтсберзі в ХІ-ХІІ століттях. Разом із сусіднім замком і старим містом вона є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1994 року.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *