У Туреччині знайшли “камінь бажань” часів Хетської імперії

У Туреччині знайшли "камінь бажань" часів Хетської імперії


У Хаттусі, столиці давнього Хетського царства, виявили монолітний камінь із нефриту – його називають “каменем бажань”, пише Успіх in UA.

Вчені досі остаточно не з’ясували, чим насправді є артефакт.

Як зазначається, у стародавніх руїнах Великого храму, на території сучасної Туреччини, знайшли масивний камінь кубічної форми, який був виготовлений із нефриту. Місцеві мешканці називають його “каменем бажань”. В часи Хетської імперії він міг мати релігійне значення, повідомляє tsn.ua.

Хетська імперія від 2000 року до н. е. до 1340 року до н. е. процвітала як найбільша держава на Близькому Сході. У зеніті свого розквіту столиця Хаттуса з населенням приблизно 40 000 – 50 000 осіб могла похвалитися величними храмами, царськими резиденціями та міцними фортифікаційними спорудами.

Читайте також: У Великобританії знайшли 1600-річний камінь із таємничими написами

Проте вже близько 1200 року до н. е. місто поступово занепало, залишивши після себе численні артефакти та руїни, зокрема нефритовий моноліт, що знаходиться у Великому храмі.

Що цікаво, цей камінь зеленуватого відтінку, виготовлений він  із серпентиніту або нефриту, вирізняється своєю унікальною збереженістю у вигляді суцільного моноліту.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *