У Туреччині знайшли 800-метрову вулицю з колонами римського періоду

У Туреччині знайшли 800-метрову вулицю з колонами римського періоду


Під час археологічних розкопок у вежі Хидирлик, одному з історичних символів Анталії, відомого курорту на півдні Туреччини, була виявлена ​​800-метрова вулиця з колонами римського періоду, пише Успіх in UA.

Вежа Хидирлик (тур. Hıdırlık Kulesi) — одна з найстаріших збережених пам’яток міста Анталія, де Калейчі зустрічається з парком Карааліоглу. Вона побудована з жовто-коричневих, кам’яних блоків. Її нижній поверх був зведений на квадратному фундаменті на межіі II століття нашої ери як частина міських укріплень. Незабаром, у ІІ столітті, був доданий другий поверх, цього разу на круглому фундаменті. Під час сельджуцького та османського періодів верхня частина будівлі зазнала масштабної реконструкції, повідомляє arkeonews.net.

Функція цієї споруди досі залишається загадкою. Загальновідомо, що вежа колись була могилою відомої особистості. Фрагменти фресок, що збереглися всередині будівлі, підтверджують цю теорію. Крім того, стилізоване різьблення з обох боків в’їзної брами може натякати на високе значення особи, похованої там.

У Туреччині знайшли 800-метрову вулицю з колонами римського періоду

У південній частині вежі розкопали вулицю з колонами, яка проллє світло на історію.

Керівник відділу дослідження проекту муніципалітету Анталії Езгі Оз сказав, що наразі було розкопано 100 метрів.

«Це одна з важливих знахідок Калеїчі. Вона тягнеться до Учкапилара, і ми знайшли її зв’язок із морем», -заявив він.

Хоча зазначено, що вулиця відноситься до римського періоду, її довжина оцінюється в 800 метрів.

У Туреччині знайшли 800-метрову вулицю з колонами римського періоду

Вказуючи, що під час робіт була знайдена вулиця з колонадою, що належить до римського періоду,

«Це одна з важливих знахідок Калейчі. Вона простягається до Üç Kapılar. Тут ми знайшли її зв’язок з морем. Ми піднімаємо цю вулицю. Вона відноситься до римського періоду. Наш Мінкульт прогнозує, що є продовження вулиці. Ми думаємо, що вона простягається на 800 метрів. Наразі ми досягли приблизно 100 метрів», – сказав Оз.

Крім того, експерти-археологи проводять консерваційні роботи на візерунчастій мозаїці підлоги, знайденій у південній частині вежі.

Читайте також: В Італії знайшли унікальну мозаїчну стіну віком понад 2000 років

Заявивши, що під час попередніх розкопок були знайдені лазні, критська фабрика з льоду та мозаїка вілли, керівник філії дослідницького проекту муніципалітету Анталії Езгі Оз зазначив, що вони створюють проекти для сталого використання та захисту цих артефактів.

У Туреччині знайшли 800-метрову вулицю з колонами римського періоду

Після завершення проекту фахівці створять тут найбільшу в Туреччині оглядову терасу.

«Коли роботи будуть завершені, важливі споруди будуть виставлені через скляні покриття, а в інших областях будуть дерев’яні зони для прогулянок. Проведено важливу в суспільному сенсі роботу. Тут були окуповані території, ми завершили роботу на цій території, щоб повернути ці території громадськості, і почали реалізовувати наш проект у 2023 році. До середини літа його планують завершити. Консерваційні роботи йдуть швидкими темпами, після чого будуть реалізовані роботи на терасі», – додав Оз.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *