У Тунісі знайшли загадково зникле місто, засноване Юлієм Цезарем

У Тунісі знайшли загадково зникле місто, засноване Юлієм Цезарем


Після сильного шторму в Тунісі археологи виявили зникле стародавнє місто Неаполіс, яке раніше було приховане на морському дні, пише Успіх in UA.

У минулому це місто було важливим портом і ніхто не знав, де саме воно розташовувалось.

Місто було засноване Юлієм Цезарем, але з втратою імперії могутності воно поступово втрачало свою важливість і занепадало. Археолог Мунір Фантар протягом майже 20 років безуспішно намагався знайти сліди цього зниклого міста. Неаполіс став для нього найбільшою загадкою, з якою він коли-небудь зіштовхувався, повідомляє volynnews.com.

Науковці продовжували безрезультатні пошуки до 2013 року, коли південь Середземного моря зазнав шторму, який оголив морське дно біля узбережжя Набеля в Тунісі. Через кілька днів були помічені «дивні кам’яні споруди».

Читайте також: В Австрії археологи знайшли цеглу з клеймом XIII легіону, сформованого Юлієм Цезарем

Подальші дослідження показали, що ці споруди складалися з кам’яних блоків, колон і фундаментів будівель. Фантар визнав, що це відкриття приголомшило археологів, оскільки споруди виявилися частиною загубленого міста.

Після багатьох років підводних досліджень Фантар та його команда змогли відтворити комплекс будівель, вулиць та велику промислову зону Неаполіса на карті. Подальші дослідження планують розкрити остаточну важливість міста для Римської імперії.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *