В Австрії археологи знайшли цеглу з клеймом XIII легіону, сформованого Юлієм Цезарем

В Австрії археологи знайшли цеглу з клеймом XIII легіону, сформованого Юлієм Цезарем


Одна з найстаріших шкіл Відня повністю оновлюється, пише Успіх in UA.

У рамках реконструкції школи протягом кількох тижнів у внутрішньому дворику відбуваються археологічні розкопки, які дають змогу по-новому зрозуміти історичний розвиток цього району міста.

Відень, як і багато інших міст континентальної Європи, сягає своїм корінням у стародавній Рим. У І столітті нашої ери римляни заснували Віндобону, військовий табір, який був одним із багатьох подібних об’єктів уздовж кордону Лімесу. Табір був розташований у нинішньому центрі міста, повідомляє arkeonews.net.

Розташування відображало його стратегічне значення; по Дунаю проходив кордон між Римською імперією та германськими племенами. Віндобона також захищала важливі торгові шляхи.

В Австрії археологи знайшли цеглу з клеймом XIII легіону, сформованого Юлієм Цезарем

На піку свого розвитку військовий форт тут із урахуванням військових та цивільних мав населення близько 30 000; римське панування тривало приблизно 350 років з початку І століття.

Розкопки виявили складні знахідки, в тому числі залишки будівель із найстарішої частини римської легіонерської цегельні, а також знахідки поселень Середньовіччя (приблизно з 1050 до 1250 рр.).

Читайте також: У Великобританії знайшли скарб у вигляді римської “туалетної ложки”

Команда розкопок з Віденської міської археології виявила кілька балкових могил і стовпів, які належать до дерев’яної будівлі першої половини II століття. Початкові дослідження плану поверху свідчать про функціональну інтерпретацію будівлі як частини цегельної кладки легіону. Одна яма містила численні штамповані цеглини з Legio XIII Gemina (98–101 рр. н. е.), які використовувалися для будівництва стовпів для теплої підлоги.

З епохи Середньовіччя походить земляний льох зі збереженими сходами та ступінчастими стіновими спорудами. Ймовірно, приміщення використовувалося для зберігання припасів.

Археологічні дослідження планують завершити на початку лютого.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *