У Танзанії знайшли найдавніше кістяне знаряддя

У Танзанії знайшли найдавніше кістяне знаряддя


У Танзанії знайшли 27 кістяних знарядь, зокрема виготовлені півтора мільйона років тому, які є найдавнішою подібною знахідкою, пише Успіх in UA.

Раніше вважали, що систематичне виготовлення кістяних знарядь почалося лише 400-250 тисяч років тому в Європі. Утім знахідка в Танзанії свідчить про те, що ще давні гомініни в Африці виготовляли такі інструменти з кістки, тобто були здатними до винаходження нового та передачі цих знань, повідомляє nauka.ua.

Науковці виявили шар з кістками тварин, що містили сліди обробки, які не можна було пояснити активністю хижаків чи намаганням давніх людей дістати кістковий мозок тварин. Дві третини знайдених кісток належали тваринам розміром понад дві тонни, таким як слони та бегемоти. А от серед кісток тварин з родини бикові, яка була й залишається однією з найпоширеніших в Африці, знайшли лише дві перетворені на інструменти.

Читайте також: У Китаї знайшли 7000-річні знаряддя для розведення вогню

У Танзанії знайшли найдавніше кістяне знаряддя

Дослідники вважають, що давні гомініни замінили кістяними інструментами кам’яні, які почали виготовляти понад два мільйони років тому. Для виготовлення кістяних інструментів гомініни з Африки застосували свої навички з заточування каменя вже на кістках. Імовірно, інструменти з кісток великих тварин були достатньо важкими, щоб їх використовували для отримування м’яса з туш інших тварин, тому обирали саме такі кістки.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *