У провінції Цзянсу (Китай) археологи зробили приголомшливе відкриття під час розкопок, що тривають: було знайдено найдовшу і найдавнішу з коли-небудь виявлених технологій видобутку вогню, пише Успіх in UA.
Археологи на місці розкопок Каоянган виявили безліч артефактів, одним з яких були інструменти для видобутку вогню, повідомляє unian.ua.
“Предмет з минулого показує, що він був портативним, що власник брав його з собою, надаючи моментальний знімок життя людей у Китаї 7000 років тому”, – говорять археологи.
Важливо, що технологія видобутку вогню знаменує собою поворотний крок у нашій людській еволюції, оскільки ми почали виготовляти інструменти для розпалювання власного вогню, і тим самим виносить на поверхню цікаву точку зору на нашу людську історію.
Археологічний об’єкт Цаоянган займає величезну площу, і дослідники витягли під час розкопок понад 3 000 артефактів, як-от кістяні знаряддя, кераміка, дерев’яні предмети й рештки тварин: оленів, великої рогатої худоби, собак і птахів.
Хоча вони вже зібрали цінні свідчення раннього суспільства, що процвітало в цьому районі, інструменти для розведення вогню були найчудовішою знахідкою на цей момент. Вони є найстарішими зразками такого роду. Вони розкопали особливий інструмент, який допоміг людям досягти того, у чому ми перебуваємо сьогодні. Наша здатність розводити вогонь поклала початок цілій історії людства. І це був перший інструмент, який використовувався для розведення вогню, що ознаменувало прогрес у технології.
Близько 60 сантиметрів завдовжки, свердло мало бути поміщене в паз у мостині, яка лежала б плазом на землі.
Ган Хуейюань, дослідник із Провінційного інституту культурних реліквій та археології, який очолює розкопки сказав: “Але крім його розміру, цей набір інструментів не тільки найдовший зі знайдених на місці, а й найкраще збережене обладнання для вогневого буріння, виявлене на сьогоднішній день”.
Цікаво, що кругла канавка, мабуть, служила отвором для протягування мотузки, щоб вони могли носити її з собою або, можливо, повісити де-небудь. Оскільки дерево є швидкопсувним матеріалом, археологи були приголомшені, виявивши, що інструмент пережив тисячоліття.
Читайте також: Науковці з’ясували, коли з’явився перший вогонь на Землі
На коричневому артефакті було маркування: “10 глибоких чорних круглих заглиблень на його поверхні”, що означає випал. У суспільства 7000 років тому вже був складний інструмент, який явно працював, що дозволило йому широко поширитися в провінції Цзянсу в Китаї.
Залишити відповідь