У США знайшли бивень мастодонта віком майже 10 млн років

У США знайшли бивень мастодонта віком майже 10 млн років


Житель Флориди знайшов рештки доісторичного монстра, вік якого може становити 10 мільйонів років, пише Успіх in UA.

29-річний Алекс Лундберг пірнав зі своїм другом недалеко від Веніс-Біч і знайшов на дні бивень мастодонта.

У США знайшли бивень мастодонта віком майже 10 млн років

За словами Лундберга, бивень належав далекому родичу шерстистого мамонта.

Експерти з Музею науки й природи Бішопа Брадентона підтвердили відкриття, яке назвали “надрідкісним”, бо в цьому районі зазвичай знаходять тільки доісторичні акулячі зуби й уламки бивнів мамонта, повідомляє focus.ua.

Лундбергу ще знадобиться повідомити про свої відкриття Музею природної історії штату Флорида, щоб визначити, чи мають вони якусь наукову цінність.

Бивні мастодонта, довжина яких зазвичай становить лише кілька дюймів, продаються за 20-350 доларів. Однак Лундберг припускає, що вартість знайденого артефакту може бути близько 5 тис. доларів.

Дайвер сказав, що бивень мастодонта не розвалився на частини, коли він підняв його з морського дна. Він шукав скам’янілості біля Веніс-Біч протягом п’яти років і сказав, що цей район відомий тисячами скам’янілих зубів акули, вік яких оцінюють приблизно в 10 мільйонів років.

У США знайшли бивень мастодонта віком майже 10 млн років

Мастодонт жив 5,4 мільйона років тому і вважається вимерлим родичем сучасного слона. Ці тварини були широко поширені по всій Північній Америці близько 10 000 років тому.

Скам’янілості зазвичай знаходять у добре збережених відкладеннях епохи пліоцену (від 5,3 до 2,6 млн років тому) і подальшого плейстоцену, який розпочався приблизно 2,6 млн років тому і завершився 11 700 років тому.

Читайте також: Вчені дослідили останки жахливих вовків віком 50 тисяч років

Скам’янілості мастодонта, включно з бивнями, кістками й черепами, зазвичай знаходять тільки в чотирьох американських штатах: Індіані, Колорадо, Каліфорнії та Нью-Йорку. Тому знахідка у Флориді видається вельми незвичайною.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *