У Словаччині знайшли 1800-річну систему для подачі води, створену римлянами

У Словаччині знайшли 1800-річну систему для подачі води, створену римлянами


У Словаччині археологи розкопали акведук довжиною в 100 метрів, який датується II століттям н. е., пише Успіх in UA.

У Братиславі, Словаччина, археологи виявили першу відому римську систему акведуків у країні. Відкриття відбулося під час реставраційних робіт у маєтку Русовце, неоготичному особняку XIX століття, на який вплинула архітектура англійського готичного відродження, повідомляє focus.ua.

Маєток Русовце збудований на фундаменті резиденції XVI століття поблизу давньоримського військового табору Герулата, який був частиною прикордонної оборони імперії. Після багатьох років занедбаності, зараз тут реалізується масштабний проєкт з ревіталізації, який фінансується урядом Словаччини у розмірі 110 мільйонів євро.

Дослідники з кафедри класичної археології Трнавського університету виявили майже 100-метровий римський акведук під територією маєтку. Споруда має канал шириною близько 33 сантиметрів, викладений пласкими плитками, призначений для транспортування води.

Деякі з цих плиток мають маркування давніх виробників, зокрема штамп “C VAL CONST KAR”, що пов’язано з майстернями Гая Валерія Констанса в Карнунтумі (сучасна Австрія), що датує акведук II століттям н. е.

У Словаччині знайшли 1800-річну систему для подачі води, створену римлянами

Експерти вважають, що будівництво вимагало значних ресурсів: за підрахунками, використано понад 51 тонну каменю та понад 80 плиток. Багато з цих плиток мають відбитки, залишені тваринами, які наступали на них, поки вони висихали на сонці.

Читайте також: Науковці визначили, коли насправді на Землі з’явилася вода

“Наразі ми задокументували 38 метрів акведука, і його збереження є надзвичайним, — сказав доцент Ерік Грнчіарік з Трнавського університету. — Масштаби його будівництва вражають, а штампована цегла дає цінне уявлення про римські будівельні технології”.

Словацька влада підтвердила, що акведук залишиться недоторканим. Плани будівництва поруч були скориговані, щоб забезпечити захист споруди, що дозволить майбутнім відвідувачам оцінити цей рідкісний приклад римської інженерії в Словаччині.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *