Дослідники з Ратґерського університету (США) з’ясували, що вода з’явилася на нашій планеті пізніше, ніж вважалося раніше, що спростовує поширену теорію про її появу під час формування Землі, пише Успіх in UA.
Команда науковців під керівництвом космогеохімікині Кетрін Бермінгем здійснила детальний аналіз метеоритних зразків, отриманих від Національного музею природної історії Смітсонівського інституту. Дослідники використали метод мас-спектрометрії з термічною іонізацією для вивчення ізотопного складу молібдену в метеоритах. Отримані дані вони порівняли із земними зразками з п’яти різних регіонів: Ґренландії, Південної Африки, Канади, США та Японії, повідомляє sat.net.ua.
«Питання про час появи води на планеті залишається головним нерозв’язаним питанням у планетології. Якщо ми знайдемо відповідь, то зможемо краще визначити, коли і як розвивалося життя», – пояснила Бермінгем значущість дослідження.
Результати аналізу свідчать, що земні породи подібні до звичайних хондритів з внутрішньої, сухішої частини Сонячної системи, а не до вуглистих хондритів із зовнішньої частини. Це відкриття ставить під сумнів загальноприйняту теорію про появу більшості води на Землі під час формування Місяця. За сучасними науковими уявленнями, саме в цей період відбувалася завершальна стадія формування ядра Землі.
«Ізотопний склад молібдену в земних породах дає унікальну можливість дослідити події, що відбувалися під час завершальної стадії формування ядра Землі, коли планета збирала останні 10–20% речовини», – зазначила керівниця дослідження.
Читайте також: Науковці з’ясували, як насправді вода потрапляє на нашу планету
Водночас науковці не відкидають можливості появи невеликої кількості води після остаточного формування ядра планети впродовж періоду так званої пізньої акреції. Для повного розуміння походження життя на Землі дослідникам потрібно з’ясувати джерела та механізми потрапляння на планету необхідних компонентів: води, енергії та органічних сполук CHNOPS (вуглець, водень, азот, кисень, фосфор і сірка).
Залишити відповідь