У Швеції знайшли унікальну карту Кримського ханства XVIII століття

У Швеції знайшли унікальну карту Кримського ханства XVIII століття


Шведська дослідниця українського походження Марина Тратнер зробила сенсаційне відкриття, пише Успіх in UA.

У військових архівах Швеції вона знайшла мапу Кримського ханства, створену голландським адміралом Яном Гендриком Ван Кінсбергеном у 1772 році. Ця мапа вважалася найточнішою і найкращою для зображення цих територій протягом майже півстоліття, повідомляє 2plus2.ua.

«На цій мапі зберігаються давні назви міст. Якщо навести на них збільшуваним склом, то можна розгледіти історію кожного. – розповіла Марина Тратнер – На цій карті позначені поселення різних людей різної віри. Наприклад, біля міста Каргашал зображений пів місяця, отже це мусульманська віра , а поруч намальований хрест грецької віри».

Читайте також: Вчені відновили карту, яка надихнула Колумба на знамениту подорож через Атлантику

Це свідчить і доводить те, що православні християни українці і мусульмани кримські татари завжди жили разом на Кримському півострові. Крім того, Марина Тратнер зробила ще одне неймовірне відкриття – вона ввела в електронну базу старі назви зі знайденої карти, такі як Ахтяр (нинішній Севастополь), Кезлев (Євпаторія), Акмісджид (Сімферополь), Карасубазар (Білогорськ) і штучний інтелект відшукав унікальні свідчення із 17 століття.

«Дуже цікаво про цю територію написав Явлеї Челебі. Він подорожував Кримом і детально описував все, що бачив. Він надав дуже цікаві факти. Наприклад, написав, що до 1240 року в Криму жило 77 національностей, і що Кримські татари розмовляли 12-ма мовами», – поділився знаннями дослідник історії Акім Галімов.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *