Вчені відновили карту, яка надихнула Колумба на знамениту подорож через Атлантику

Вчені встановили, яка істота потопила корабель Колумба


Дослідники з Університету Рочестера в Нью-Йорку за допомогою потужного цифрового інструменту зуміли відновити стару карту, яка, ймовірно, надихнула Христофора Колумба в його знамениту подорож через Атлантику, пише Успіх in UA.

Йдеться про карту, створену німецьким дослідником Хенрікусом Мартеллусом у 1491 році. Вона була найточнішою для свого часу. Так, на ній вперше було чітко зображено розташування Японії.

На карті видно Африку, Європу та Азію. Америки на ній, звісно, ​​немає. Проте вважається, що ця карта надихнула Колумба. За півтисячі років вона набула занедбаного вигляду, повідомляє mezha.net.

Американські вчені за допомогою цифрового мультиспектрального інструменту зуміли відновити зображення та написи, які раніше неможливо було прочитати. На думку автора дослідження Чета ван Дузера, візуалізація підтверджує припущення, що Колумб бачив цю карту. Мореплавець користувався нею для того, щоб знайти найкоротший морський шлях до Індії.

Вчені відновили карту, яка надихнула Колумба на знамениту подорож через Атлантику

Читайте також: Вчені встановили, яка істота потопила корабель Колумба

Крім того, на її основі в 1507 році Мартін Вальдземюллер створив карту, на якій вперше з’явився “Новий світ”. Він назвав його “Америкою”, помилково вважаючи, що першовідкривачем є італієць Амеріго Веспуччі. Незабаром Вальдземюллер зрозумів свою помилку та намагався її виправити. Однак було вже пізно: назва “Америка” узвичаїлася.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *