Вчені встановили, яка істота потопила корабель Колумба

Вчені встановили, яка істота потопила корабель Колумба


Міжнародна група вчених з Массачусетського університету в США, Плімутського університету в Англії та інших наукових установ розкрили 2000-річну таємницю морських черв’яків або тереденідів — двостулкових молюсків, що харчуються деревиною, пише Успіх in UA.

Згідно з історичними свідченнями, тереденіди створювали проблеми давньогрецького флоту, сприяли аварії корабля Христофора Колумба в 1492 році, топили кораблі іспанської армади і час від часу обрушують в море причали в затоці Сан-Франциско.

Донедавна вчені не розуміли, яким чином ці червоподібні молюски здатні завдавати такої шкоди дерев’яним спорудам, повідомляє t4.com.ua.

Вчені встановили, яка істота потопила корабель Колумба

Для засвоєння деревини організм повинен мати можливість перетравлювати лігнін – міцні волокна, що оточують живильну целюлозу. Деякі істоти, такі як терміти роблять це за допомогою симбіотичних бактерій в кишечнику. Але система травлення корабельних черв’яків довгий час вважалася майже стерильною.

Читайте також: У Колумбії вивчають затонулий корабель XVIII століття з королівськими скарбами

У новому дослідженні фахівці детально вивчили кишечник черв’яка та виявили в ньому невеликий орган під назвою «тифлозол», який виявився населеним мікробами-симбіонтами. Раніше біологи вважали, що тифлозол виконує інші функції і не звертали на нього уваги.

Як показав аналіз, тифлозол виділяє ферменти, що ефективно роз’їдають лігнін.

За словами вчених, відкриття не лише вирішило давню загадку тереденідів, а й може знайти застосування у сфері біотехнологій для переробки найжорсткішої частини деревини.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *