У Колумбії вивчають затонулий корабель XVIII століття з королівськими скарбами

У Колумбії вивчають затонулий корабель XVIII століття з королівськими скарбами


Колумбія розпочала дослідження затонулого іспанського галеона XVIII століття “Сан-Хосе”, відомого як “Святий грааль кораблетрощ”, пише Успіх in UA.

Це судно перевозило один із найцінніших вантажів в історії людства, який зараз оцінюється в приблизно в 20 мільярдів доларів.

У червні 1708 року “Сан-Хосе”, завантажений золотом, сріблом, дорогоцінним камінням та ювелірними виробами з латиноамериканських колоній, вирушив до Іспанії, щоб доставити кошти іспанському королю для фінансування війни проти Британії. Проте судно зазнало атаки британської флотилії та затонуло біля колумбійського порту Картахена. На борту було 600 моряків.

Пошуки галеона тривали багато років, і лише у грудні 2015 року Колумбія офіційно заявила, що команді водолазів вдалося знайти “Сан-Хосе” на глибині понад 900 метрів. Це ускладнює обстеження артефактів, на які є чимало претендентів. Уряд Колумбії оголосив місце дослідження “національною охоронною територією”, повідомляє life.pravda.com.ua.

На першому етапі проєкту вчені зосередилися на фотографуванні галеона за допомогою дистанційних датчиків, повідомили в Колумбійському інституті антропології та історії. Отримані результати можуть прокласти шлях для подальших досліджень та збору археологічних матеріалів з місця кораблетрощі.

У Колумбії вивчають затонулий корабель XVIII століття з королівськими скарбами

Дослідники планують залучити підводне судно з технологіями акустичного позиціювання, а також апарат дистанційного керування з різними датчиками й інструментами, які зможуть спуститися до місця, де затонув галеон. Розкопки на першому етапі проводити не будуть.

Міністр культури Колумбії Хуан Давид Корреа назвав дослідницьку експедицію “безпрецедентною”. За його словами, вивчення галеона допоможе краще зрозуміти історію й культуру країни, а також надасть інформацію про економічний, соціальний і політичний клімат Європи початку XVIII століття.

Читайте також: В Ісландії знайшли “корабель апокаліпсису”, який належав вікінгам

Відкриття “Сан-Хосе” спровокувало міжнародну судову тяганину, адже судно було іспанським, вантаж перевозило з території сучасної Болівії, а затонуло у водах, які зараз належать Колумбії.

Наразі на скарб претендують Колумбія, Іспанія, Перу, місцеві громади, нащадки шахтарів, які видобували скарби, та компанія Glocca Morra, яка заявляє, що знайшла затонулий галеон ще у 1981 році. Остаточне рішення буде ухвалено міжнародним арбітром у Лондоні.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *