У Шотландії знайшли залишки таємничого поселення XVII-XVIII століть

У Шотландії знайшли залишки таємничого поселення XVII-XVIII століть


На острові Скай, Шотландія, вчені виявили залишки села, що датується XVII або XVIII століттям, під час археологічного дослідження перед вирубкою дерев, пише Успіх in UA.

Заховане в долині Глен Бріттл, село, відоме під назвою Брунелл, було приховане плантацією ялини ситхінської, висадженою в 1977 році, повідомляє focus.ua.

Археологи виявили поселення, в якому колись проживало приблизно 2 250 осіб. Мешканці займалися сільським господарством, вирощували велику рогату худобу, овець та коней, щоб задовольнити свої потреби та сплачувати орендну плату. Однак з часом населення скоротилося до 1 769 осіб, а село занепало. Історичні записи свідчать, що занепад міг бути пов’язаний зі зміною методів ведення сільського господарства, коли менші господарства об’єднувалися у більші території для випасу овець.

Всього дослідники знайшли 28 будівель на цьому місці. Обстеження відіграло вирішальну роль у плануванні вирубки дерев, гарантуючи, що техніка зможе працювати навколо руїн, не завдаючи шкоди. Для орієнтації на місцевості ретельно проклали невеликі стежки, що дозволило розчистити ділянку. В результаті цієї роботи кілька будівель вже видимі, однак деякі споруди все ще залишаються прихованими.

Читайте також: В Іспанії знайшли 2000-річну бронзову руку з унікальним написом

Зусилля, спрямовані на дослідження поселення, демонструють баланс між збереженням природних ландшафтів і розкриттям таємниць культурної спадщини. Це відкриття відкриває шляхи для подальших розвідок і досліджень життя людей, які колись жили в цьому місці.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *