У Португалії знайшли римські поховання V-VI століть

У Португалії знайшли римські поховання V-VI століть


У давньоримському місті Оссоноба у Фару у південній Португалії були розкопані три поховання, датовані V або VI століттям нашої ери, пише Успіх in UA.

Перші археологічні свідчення Оссоноби датуються IV століттям до нашої ери, коли фінікійці оселилися в Західному Середземномор’ї. З ІІ століття до нашої ери до VIII століття нашої ери місто перебувало під пануванням римлян і вестготів, а потім було завойоване мусульманами в 713 році.

Команда археологів з ERA Arqueologi виявила давньоримські споруди та останки чоловіка, жінки та дитини, проводячи розкопки на площі 5000 квадратних метрів, де в кінцевому підсумку буде розміщено нерухомість, повідомляє arkeonews.net.

Розкопки, які проводилися перед будівництвом, виявили могилу чоловіка, скелет якого був повним і якому було від 39 до 45 років, а також молоду жінку віком до 25 років і дитину. За словами археолога Франциско Корреа, останній було не більше шести місяців.

У Португалії знайшли римські поховання V-VI століть

Франциско Коррейя, головний археолог проекту, сказав, що відкриття були зроблені в старій майстерні з ремонту вантажівок і, як вважають, датуються V або VI століттям.

За словами антрополога Клаудії Майо, гробниці, схоже, були розграбовані в минулому, щоб викрасти «маленькі браслети, намиста та каблучки». Гробниці вказують на те, що люди могли мати «певний економічний статус», оскільки їх не просто клали у відкриті могили, а натомість ховали в ретельно побудованих могилах.

Близькість могил трьох людей, здається, вказує на те, що вони були членами родини, хоча команда не може бути впевнена в цьому.

“Але ми не можемо нічого сказати напевно”, – говорить антрополог.

Щоб дізнатися більше, дослідники сподіваються надати більш точні відповіді за допомогою тестів ДНК і методів ізотопного аналізу, які використовуються для визначення переміщень населення та харчових звичок за хімічними слідами в останках людини.

У Португалії знайшли римські поховання V-VI століть

Це останнє археологічне відкриття не стало несподіванкою для археологів, які вже проводили подібні роботи, в результаті яких у 2020 році було виявлено римський ігровий артефакт, який, як вважають, датується І століттям нашої ери.

«Ми знаємо, що ми знаходимося в районі з археологічним потенціалом, де на заході знаходиться монастир XVII століття (Santo António dos Capuchos), а на сході лежить територія, де було знайдено мозаїку Бога океану (Deus Oceano), яка тепер є національним надбанням», – зауважують фахівці.

Що стало несподіванкою для археологів, так це розташування гробниць.

«Грунтуючись на попередніх дослідженнях, це була територія, яка, можливо, була житловою або пов’язаною з промисловою діяльністю. Виявлені могили знаходяться в районі Фігураса, поблизу театру Летес, неподалік від церкви Святого Себастьяна та павільйону Escola D. Afonso III. Ця територія майже всередині міста», – пояснив археолог, додавши, що це ілюструє як «зростання, так і занепад Оссоноби».

У Португалії знайшли римські поховання V-VI століть

Могили чоловіка та жінки «були запечатані вапняковими плитами», які, як вважають, були повторно використаними частинами «одних із найбільш символічних будівель, які могли бути тут у цьому районі».

Читайте також: В Україні археологи знайшли унікальне поховання часів Київської Русі

За словами керівника проекту ERA Arqueologia, який був співвідповідальним за роботу, також були виявлені сотні маленьких фрагментів, які дозволяють припустити, що там також могла бути мозаїка.

Дослідники також знайшли в цьому районі римські артефакти, включно з керамікою, кістяними кубиками, цвяхами, шпильками, ложкою, можливими доказами фабрики по виготовленню барвників і монетами, викарбуваними під час правління Костянтина Великого між 306 і 337 роками нашої ери.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *