В Україні археологи знайшли унікальне поховання часів Київської Русі

В Україні археологи знайшли унікальне поховання часів Київської Русі


Археологи виявили останки чоловіків, похованих із такою зброєю, як сокири, наконечники списів і мечів, і жінок, похованих із товстими крученими бронзовими прикрасами на шиї, на кладовищі ХІ століття поблизу села Острів на південь від Києва, пише Успіх in UA.

Дослідники Всеволод Івакін і В’ячеслав Баранов представили своє дослідження останків в Археологічному інституті Америки.

У 2017 році Український інститут археології провів експедицію, яка виявила Острівський могильник. У період з 2017 по 2022 рік під час розкопок було виявлено 107 інгумаційних поховань кінця Х – ХІ ст. Унікальність могил стала очевидною швидко. На відміну від незвичайної похоронної практики Київської Русі цього періоду, могили були орієнтовані на південь і захід, а не на північ, повідомляє arkeonews.net.

В Україні археологи знайшли унікальне поховання часів Київської Русі

Померлих клали в положенні лежачи (на спині), з витягнутими кінцівками. У більшості могил були залишки дерев’яних трун. Залишки похоронної їжі (курячі кістки та яєчна шкаралупа) були виявлені в могилах і в дерев’яних відрах біля ніг деяких померлих. Деякі люди були поховані з надзвичайно цінними речами, зокрема шиферними веретенами, ювелірними виробами, такими як бронзові шийні прикраси та браслети, півкулеподібні брошки, литі бронзові поясні каблучки, намиста з мушль каурі та зброю, таку як бойові сокири, ножі та наконечники списів.

Читайте також: У Туреччині знайшли різьблення віком 11 тисяч років, які зображають протистояння людей та тварин

Хоча порівняння не було точним, похоронне обладнання мало велику схожість із тим, що було притаманне звичаями племен у Західній Балтії. Що найцікавіше, жодна з острівських могил не була схожа на таку, в яку просто складали померлих; Західнобалтійські народи зазвичай спалювали своїх мертвих. Крім того, балтійські похоронні звичаї зазвичай не включають відра.

 Археологи припускають, що ці ключові відмінності можна пояснити обмеженнями традиційних похоронних практик християнськими князями Києва, насамперед Володимиром Великим (правління 980-1015) та Ярославом Мудрим (правління 1019-1054), а також процесом християнізації балтійських поселенців регіону протягом XI ст. Кам’яний вівтар, знайдений на цвинтарі, міг бути використаний для християнських чи язичницьких ритуалів або суміші обох.

Дослідження тривали до 2022 року, але розкопки призупинили через вторгнення росії в Україну.

Успіх in UA


2 відповіді до “В Україні археологи знайшли унікальне поховання часів Київської Русі”

 1. Аватар Ігор
  Ігор

  1. Це дуже цікаво.
  2. А як археологія оцінює практику могильних комплексів поховань на Донеччині періоду приблизно 1000 – 1500 років до Христа?

 2. Аватар Яяя
  Яяя

  шкаралупа?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *