У Німеччині знайшли 2000-річну скульптуру божества зі зміїним тілом

У Німеччині знайшли 2000-річну скульптуру божества зі зміїним тілом


У римському форті в Штутгарті у Німеччині була виявлена ​​скульптура римсько-німецького божества зі зміїним тілом, пише Успіх in UA.

З початку року в римському форті на Altenburger Steige у Штутгарті-Бад-Канштатті тривають розкопки під експертним наглядом Державного управління охорони пам’яток (LAD) при Регіональній раді Штутгарта. Археологи досліджують будівельний майданчик для розширення муніципальної Альтенбурзької школи.

У римські часи, приблизно з 100 до 150 рр. н.е., тут спочатку був форт для кінного загону, за яким послідувало велике цивільне поселення приблизно до 260 р. н.е., повідомляє arkeonews.net.

Під час розкопок була знайдена кам’яна фігурка з римського світу богів.

Співробітник компанії-виконавця ArchaeoBW помітив непомітний, заплямований брудом пісковик. При детальному огляді та первинному очищенні знахідка виявилася 30-сантиметровою фігурою на колінах з людською головою. Незважаючи на вивітрювання каменю, можна побачити, як її руки лежать на верхній частині тіла. Нижня частина не має людської форми, зливається у своєрідне тіло змії.

У Німеччині знайшли 2000-річну скульптуру божества зі зміїним тілом

Головний археолог LAD, доктор Андреас Тіль, пояснив: фігура є гібридною істотою з римсько-германського світу богів, «гігантом». Як показують аналогічні знахідки, фігура була частиною колони Юпітер-гігант. Ці пам’ятники поєднують класичну давнину з, імовірно, германськими віруваннями: Юпітер, що володіє громовицею, скаче на своєму коні над фігурою, яка скорчилася на землі, як правило, оголена та з бородою. Однак фігуру під конем часто зображують у позі, яка ніби тримає коня. Ці групи фігур увінчували високі кам’яні стовпи, встановлені на площах. Передбачається, що Юпітер представлений тут як бог погоди і володар сил природи.

Крім наукового значення, нова знахідка також має ще один дуже цікавий аспектю За словами Тіля, «кожен археолог радіє, коли робиться красива знахідка. Кожні розкопки на Гальшлагу відкривають шматочки пазла римського минулого столиці штату. У цьому випадку нам пощастило, що наш гігант підходить до інших знахідок, які були виявлені в Бад-Канштатті понад сто років тому».

«Тут є багато артефактів із римського Бад Каннштата. Коли ми почули про нове відкриття, одразу подумали про іншу частину колони Юпітерового гіганта: її основа зазвичай включала так званий камінь чотирьох богів. У депо Державного музею Вюртемберга є сильно пошкоджений камінь із зображенням чотирьох богів: Меркурія, Юнони, Геркулеса та Мінерви», — пояснила д-р Астрід Фендт, керівник відділу археології та голова класичного та провінційного відділу римської археології у Вюртемберзькому державному музеї в Штутгарті.

Читайте також: У Туреччині знайшли 5000-річну статуетку богині-матері

«Цей самий камінь чотирьох богів походить із колодязя (який знаходився на краю нині розкопаної території) і був знайдений під час розкопок у 1908 році. Непомітний гігант також міг лежати там, але, ймовірно, уникнув уваги наших колег у той час, що не дивно, якщо уявити камінь досі брудним», – додав Андреас Тіль.

Загалом, це велика удача, що нещодавно відкритого гіганта можна пов’язати з фрагментом, який довгий час зберігався в депо Державного музею Вюртемберга.

Це дозволяє реконструювати гігантську колону Юпітера, яка колись була споруджена біля важливої ​​розв’язки доріг у римському поселенні Бад Каннштатт. Археологи бачать у цьому ще одну частинку в пазлі багатого римського минулого Штутгарта.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *