У Німеччині знайшли римський дерев’яний льох, який постраждав внаслідок пожежі

У Німеччині знайшли римський дерев'яний льох, який постраждав внаслідок пожежі


Археологи з Франкфуртського археологічного музею нещодавно знайшли чудово збережений дерев’яний льох у римському місті Ніда у Франкфурті у Німеччині, пише Успіх in UA.

Розташована в сучасних районах Франкфурта Хеддернхайм і Праунхайм, Ніда була відомим римським поселенням. За часів Римської імперії це була столиця Civitas Taunensium. Назва поселення відома завдяки письмовим джерелам римських часів і, ймовірно, походить від назви прилеглої річки Нідда.

Населення Ніди, ймовірно, становило 10 000 осіб на піку розвитку, протягом І століття нашої ери, і було одним із найбільших римських поселень у районі Лімес. Однак до 259 року нашої ери чисельність населення зменшилася через завоювання алеманами регіону Agri Decumates, повідомляє arkeonews.net.

Дерев’яний льох був частиною римського житлового будинку, побудованого, швидше за все, наприкінці І століття нашої ери на південній стороні двох головних вулиць Ніди (Platea Praetoria).

У Німеччині знайшли римський дерев'яний льох, який постраждав внаслідок пожежі

Вхід до льоху виходив на південь від головної вулиці, тут і досі видно обгорілі сходи льоху. По всьому підвалу обвуглені балки та деревне вугілля свідчать про руйнівну пожежу, яка колись повністю знищила будинок. Деякі знахідки демонструють наслідки пожежі, наприклад, скляна банка, що розплавилася від сильної спеки, і залізний посуд, який все ще лежить на сходах підвалу. Це свідчить про те, що мешканці не встигли врятувати всі рухомі речі з підвалу. Житло зрештою було відновлено після пожежі, але підвал більше не використовувався.

Читайте також: У Великобританії знайшли 2000-річні римські пінцети для вищипування волосся під пахвами

Щоб визначити точну дату будівництва та руйнування, спочатку необхідно оцінити знахідки з розкопу.

Підвал не перший, де зберігаються сліди пожежі з римської Ніди. Подібні знахідки були виявлені під час розкопок у стародавньому місті кілька разів протягом останнього століття, але вони зазвичай були гірше збережені та не були досліджені настільки ретельно за допомогою сучасних методів розкопок.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *