У Німеччині археологи знайшли античну баню

У Німеччині археологи знайшли античну баню

У ході розкопок на площі Ноймаркт у Кельні археологи знайшли середньовічну торгову вулицю та фундамент римського житлового будинку з купальнею, пише Успіх in UA.

Заснований стародавніми римлянами Кельн належить до найстаріших міст Німеччини. Статус римської колонії під назвою Colonia Claudia Ara Agrippinensium тутешній військовий табір на Рейні отримав у 50 році.

Розкопки на Новому ринку – Ноймакрт (Neumarkt) – було розпочато кілька місяців тому на місці зведення нового фонтану.

Спочатку у верхніх шарах під поверхнею ринку вчені виявили прокладену діагонально бруковану торгову вулицю, вздовж якої в Середні віки розташовувалися торгові стенди. Перша письмова згадка Ноймаркта датована 1076 роком, коли він уже існував тут, мабуть, півстоліття. Ринок був облаштований за розпорядженням кельнського архієпископа Пілгрима (Pilgrim von Köln), який обіймав цю посаду в 1021-1036 роках, повідомляє dw.com.

Продовживши розкопки на більшій глибині, археологи натрапили на сліди приватного будинку римського періоду. Тут під землею планують розмістити технічний відсік нового фонтану. Як повідомляє газета Kölner Stadt-Anzeiger, йдеться про міський особняк, який належав заможним власникам.

Про цей високий статус свідчать знайдені сліди настінних розписів на уламках стін та фрагментах штукатурки, частини системи підлогового опалення, що збереглися, і домашньої купальні – римської лазні з трьома басейнами для води різної температури: холодної, теплої та гарячої. Купальню було облаштовано в будинку додатково вже після зведення особняка, про що свідчать сліди перепланування.

Читайте також: Археологи встановили вік човна, знайденого поблизу Чернігова

На розкопки давньоримського шару відведено п’ятдесят днів. У ході робіт точно документують всі деталі, важливі для подальших досліджень. Потім античні фундаменти накриють спеціальним захисним шаром, після чого будівельні роботи будуть продовжені.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *