У Нідерландах знайшли найстаріші рештки стада худоби

У Нідерландах знайшли найстаріші рештки стада худоби


Біля міста Свіфтербант у Нідерландах археологи виявили найдавніші відомі рештки худоби, вік яких оцінили в близько 6000 років, пише Успіх in UA.

Завдяки знахідці науковці були змушені відсунути час появи складного сільського господарства в Північній Європі з III до V тисячоліття до нашої ери. Крім того, рештки доповнили розуміння, чим саме харчувались свійські тварини у давнину та як давні люди їх утримували, повідомляє nauka.ua.

Кістки тварин свідчать, що давні люди розділяли різні види худоби і тримали їх окремо. А завдяки ізотопному аналізу рештків вдалось уточнити раціон тварин. Так, велика рогата худоба майже все життя виписалась в лісах, а наприклад, вівці – на луках і солончаках. В той час, як свині здебільшого харчувались рештками людської їжі. Таким чином, завдяки решткам тварин, вчені змогли більше дізнатись і про раціон їхніх утримувачів: ті вживали здебільшого рослинну їжу, однак і від полювання на диких тварин тоді ще повністю не відмовились.

Читайте також: У Чорнобилі помітили стадо здичавілих корів

Знахідка також змінила уявлення вчених про давніх фермерів. За словами археологів, ті мали мали свої стратегії випасу для кожного виду худоби та закуповували тварин з різних місць. Це стверджує про неабияку обізнаність в питаннях керування тваринами і запасами рослинної їжі.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *